29. prosince 2015 00:06
redakce Prima Cool

Stůj! Nový Mustang v policejních barvách budí respekt

Pokud jde o stylovost a nákladnost vozového parku policistů, zaručeně vede flotila dubajského oddělení s různými vozy Ferrari nebo Bugatti Veyron. I Američané ale arabským šejkům umí šlapat na paty zajímavými speciály.

Tedy pokud využijí skvělé práce místní firmy, která se specializuje na úpravy Fordů Mustang. Firma se jmenuje Steeda a jejich policejní projekt Steeda Interceptor Mustang. Pod jeho kapotou se ukrývá klasická V8 o objemu 5 litrů, kterou pánové vyšperkovali na 490 koní a 644 Nm točivého momentu. Protože už při stavbě se tak nějak počítalo s tím, že by tohoto Mustanga opravdu mohli využívat policisté, je na to řádně upraven. Nechybí třeba superúčinné keramické brzdy, které se rozhodně jen tak neunaví.

Protože nejen u nás, ale i jinde ve světě policie jezdí také v neoznačených autech, existuje pro tenhle Mustang několik verzí policejního kabátu. LED majáky mohou být umístěny na střeše, tedy naprosto viditelně, ale také mohou být nenápadně schované v masce. Stejně tak může být Steed Interceptor Mustang zabalen do čtyř různých polepů. Ale právě ten úplně neoznačený bude ve finále možná tím nejhrozivějším. Každopádně je tohle jedno z policejních aut, u kterého by nám asi ani nevadilo svézt se na zadních sedačkách.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný