25. listopadu 2016 11:25
redakce Prima Cool

Španělská Octavie v novém. Leon vstupuje na český trh

Po čtyřech letech se španělská automobilka SEAT rozhodla, že Leon potřebuje trochu oživit. Vzali to z gruntu a modernizovaný model tak má slušnou nabídku výbav a motorizací, ale i cenu.

Stále ještě současná generace modelu Leon byla představena na Pařížském autosalonu v roce 2012. To už je nějaká doba a tak je jasné, že nová verze prostě musela přijít. Dočkali jsme se před několika hodinami, kdy se nový Leon představil. Estetické úpravy se soustředí na příď auta s novou, širší maskou chladiče a světly s novým vzhledem. Ta se tak nejvíce přibližují novému SUV SEATu, modelu Ateca.

Inspirace u Atecy

Z automobilky zní, že Atecou se u Leona nechali inspirovat ve více věcech. Proto má Leon novou středovou konzoli, nové materiály sériového čalounění pro všechny stupně výbavy a nové vnitřní osvětlení LED. Do nabídky byly zařazeny také nové designy kol a tři nové odstíny laku karoserie: červená Desire, modrá Mystery a purpurová Boheme.

Oproti stávajícímu Leonu má ten nový mnohem ostřejší rysy. Však to byl prý také záměr designérů. Chtěli, aby bylo na první pohled jasné, jaké auto jste potkali. A těch uhlazených prý jezdí po silnicích až dost. Novinka toho ale nabízí mnohem víc. Řidič si může v interiéru nastavit intenzitu světla dekoračního osvětlení podle vlastního přání prostřednictvím nově navrženého 8“ displeje, který eliminuje potřebu mnoha tlačítek a ukazatelů.

Multimediální systém a zahrnuje nové funkce, například bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, novou elektromechanickou parkovací brzdu a nový zesilovač signálu GPS pro oblasti se slabým satelitním pokrytím.

Technická vylepšení

Z Atecy Leon přebírá i celou plejádu asistentů a pomocníků. Jen namátkou tak nabídne asistent pro jízdu v dopravní koloně, Front Assist s funkcí nouzového brzdění City s ochranou chodců, rozpoznávání dopravních značek nebo asistent pro stav nouze. Teď už jen aby tu cestu odřídil Leon sám a ještě nám k tomu udělal kávu. :) Přesně tímhle směrem se podle nás vývoj aut pomalu, ale jistě ubírá.

Zatím ale řídíme sami a tak nás zajímá, jak to má novinka s nabídkou motorizací. Než se k nim dostaneme, určitě vás zajímá, jak SEAT nastavil cenovou politiku. Zatím toho moc prozradit nechce a tak víme jen, že první vozidla v České republice mohou zákazníci očekávat na počátku prosince 2016 a základní cena pětidveřového modelu 1.2 TSI Reference 63 kW je 339 900 Kč.

Vznětové motory:

Zážehové motory a motory na CNG:

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný