6. února 2017 00:10
redakce Prima Cool

Řidiče BMW zachraňovali z řeky. Jel prý podle navigace

Tisíce lidí každý rok doplatí na přílišnou důvěru, že je navigace v autě vždy dovede bezpečně a rychle do cíle. Tento řidič však ochotu poslouchat povely navigace bez ohledu na realitu dotáhl do extrému.

Když skončí BMW v řece, má většina lidí jasno. Mladý řidič jel příliš rychle, nezvládl zatáčku a vyletěl ze silnice. V tomto případě je však na vině něco úplně jiného. Řidiče údajně navigace v jeho autě nasměrovala na brod u města Carmarthen ve Walesu, který je sice při nízkém stavu vody průjezdný, jenže řeka tu bývá často rozvodněná. A přesně tak tomu bylo i tentokrát.

Přesto řidič nezaváhal a bez přemýšlení vjel přímo do řeky, ačkoliv proud byl na první pohled velmi silný a hladina vysoká. Svého rozhodnutí bude ještě dlouho litovat, drahé BMW totiž okamžitě utopil. A protože se bál, aby ho proud nestrhl, ve voze musel zůstat až do příjezdu přivolaných záchranářů.

Z nehody nakonec muž vyvázl v relativním zdraví a jeho vůz se podařilo vyprostit, přestože je nejspíše na odpis. Záchranáři při této příležitosti připomněli, že obzvláště na brodech musí řidiči používat vlastní hlavu, protože na případné nebezpečí je žádná navigace neupozorní. V tomto místě přitom podle úřadů nejde o první a nejspíš ani poslední takový případ. Naposledy tu v listopadu vjel do rozvodněné řeky řidič dodávky Mercedes Sprinter, který taktéž podcenil hloubky vody.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný