1. února 2017 10:45
redakce Prima Cool

Řidič v Nissanu GT-R překročil rychlost o 186 km/h

Už když vás na české dálnici změří při rychlosti 200 km/h, máte slušnou šanci dostat se do zpráv jako odstrašující příklad piráta silnic. Řidič Nissanu GT-R však nasadil laťku ještě mnohem výš.

Španělská policie naměřila 26. ledna řidiči japonského supersportu 276 km/h v místech, kde je povolena nejvýše třetinová, tedy devadesátikilometrová rychlost. Rychlost tak překročil o celých 186 km/h, čímž se samozřejmě dostal daleko za hranice všech tabulek pro určování postihů. Nyní mu proto hrozí nejen obrovská pokuta, ale také vězení, ztráta řidičského oprávnění i zrušení registrace jeho auta.

Jakékoliv překročení rychlosti o více než 40 km/h je ve Španělsku považováno za trestný čin, a když pojedete na dálnici s běžným limitem 120 km/h víc než dvoustovkou, můžete jít na 6 až 12 měsíců do vězení. Řidič si tak na testování limitů svého auta rozhodně nevybral nejlepší zemi. Stačilo přejet na německý Autobahn a všechno by bylo zcela legální.

Podle dostupných informací řidič zrychlil na rovném a přehledném úseku dálnice s minimálním provozem, navíc jen na chvíli, protože policie ho po chvíli bez problémů dojela a zastavila. Ostatně z nuly na 250 km/h umí GT-R zrychlit za méně než 25 sekund a jistě nejde o rychlost, se kterou by si toto auto s pohonem všech kol a špičkovou technikou i elektronikou neporadilo. Na druhou stranu, pokoušet zrovna španělské úřady a navíc v úseku s omezenou rychlostí rozhodně není dobrý nápad.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný