27. října 2016 00:01
redakce Prima Cool

Prvnímu SUV španělské automobilky se daří. Ateca dostala další ocenění

Model Ateca, který je vyráběn v českých Kvasinách si připsal další body k dobru. Získal mezinárodní ocenění Best Buy Car of Europe in 2017 v rámci ankety AUTOBEST 2017, která patří mezi nejprestižnější na evropském kontinentu.

Porota šestnáctého ročníku ankety AUTOBEST vyzdvihla faktory, díky nimž je Ateca pro zákazníky nejlepší volbou ke koupi: design, komfort, snadné řízení, vynikající poměr cena/výkon i obchodní a servisní síť.

Po testování v Itálii na konci listopadu vzešel model Ateca z finálního hlasování jako nejlepší vůz v konkurenci dalších čtyř finalistů. Porota této prestižní ankety je složena z motoristických novinářů, kteří reprezentují 31 zemí, včetně České republiky.

SUV značky SEAT v současnosti překonává veškerá očekávání a pro španělskou značku je mimořádně důležitým vozidlem – nejen tím, že otvírá brány do jednoho z nejdynamičtěji rostoucích segmentů, ale i proto, že je vozidlem, které SEAT hodlá použít k boji s důležitými výzvami, jako je budoucnost městské mobility, jež bude vyžadovat nová řešení a nové technologie.

Všestrannost modelové řady Ateca byla jedním z faktorů vysokého hodnocení porotou ankety AUTOBEST. Přeplňované motory, zážehové TSI a vznětové TDI, nabízejí výkon od 115 koní do 190 koní, k dispozici jsou verze s pohonem předních nebo všech kol v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Rozsáhlá nabídka výbavy na přání zahrnuje přední světlomety LED, rozmanité asistenční systémy, mezi něž patří asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, i nejmodernější informační a zábavní systémy s 8“ dotykovým displejem a konektivitou Full-Link. Vrcholná verze X-Cellence nabízí elegantní interiér čalouněný Alcantarou a kompletní bezpečnostní výbavu, včetně systému Front Assist s funkcí nouzového brzdění ve městě, který detekuje chodce a upozorňuje řidiče na potenciální kolizi. V nouzové situaci dokáže systém vůz automaticky zabrzdit.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný