6. prosince 2016 02:08
redakce Prima Cool

Nová Cupra odhalena. Dostane pohon všech kol a 300 koní

Jen před pár dny španělská automobilka představila novou podobu modelu Leon a už k němu chystá i jeho ostrou verzi Cupra. K vylepšenému výkonu přidala ještě ostřeji řezané rysy a nové technologie.

SEAT vždy šel trochu jinou cestou než zbytek koncernu. Sázel na mladé řidiče a právě těm by nová Cupra měla udělat velkou radost. Na první pohled má ostré rysy a také slušnou nabídku moderních technologií a asistenčních systémů. Ale co si budeme povídat, u verze Cupra asi nejde tak úplně o asistenta hlídání jízdních pruhů, jako spíše o výkon a jízdní vlastnosti. A tady si dal SEAT opravdu záležet.

Pod kapotou má dvoulitrové TSI, které disponuje výkonem 300 koní. To znamená, že současná Cupra je nejvýkonnějším sériově vyráběným modelem v historii SEATu. Navýšen byl také točivý moment, který se zastavil na hodnotě 380 Nm. Krátká verze Leonu Cupra bude nabízena s pohonem předních kol, nicméně verze ST, tedy kombi, bude vybavena pohonem všech kol 4DRIVE v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Několik technologických vymožeností přeci jen zmíníme. Sériově totiž Cupra dostala adaptivní regulaci podvozku DCC, citlivější řízení a také elektronickou uzávěrku diferenciálu. A jak bylo zvykem v minulých generacích tohoto ostrého modelu, i tato nabízí řidiči možnost přizpůsobit si vůz svým preferencím prostřednictvím voliče jízdních režimů CUPRA Drive Profile. Na výběr je pět režimů – Comfort, Sport, Eco, Individual a CUPRA. Zní to zajímavě, co říkáte? Teď ještě, aby SEAT zapracoval i na verzi Cupra R, aby byla tahle ostrá rodinka kompletní. :)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný