4. května 2017 05:15
redakce Prima Cool

To není Impreza, ale Hyundai. Vypadá brutálně!

Korejská automobilka Hyundai se zjevně chce zbavit nálepky obyčejného laciného auta. Její sportovní divize proto připravuje okruhovou bestii pro závody TCR.

O tom, že Hyundai Motorsport, tedy sportovní odvětví korejské automobilky, něco chystá, se mluví už nějaký ten pátek. Až teď ale na světlo světa unikly fotografie hodně odvážně řešeného sportovního auta, které i pod nánosem maskovací fólie vypadá skvěle.

Hyundai i30 TCR, jak se novinka bude jmenovat, je v plném testování. Odsloužila si první ostré kilometry na španělském okruhu Aragon, kde mu závodní tým dával do těla celé tři dny. Za volantem seděl Gabriele Tarquini, který má se závodními auty mnohaleté zkušenosti. Během náročných testů prý zkoušel různá nastavení samotného auta, podvozku či řídící jednotky. Podle automobilky se během těch tří dnů neobjevil žádný závažnější problém. Auto prý fungovalo na výbornou.

Na jaký konkrétní výkon Hyundai Motorsport přeplňovaný zážehový dvoulitr vyladilo, není zatím jasné. Víme ale, že v létě budou probíhat finální testy a do konce roku bude automobilka schopna dodat první auta svým zákazníkům – tedy soukromým závodním týmům a jezdcům.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný