12. ledna 2017 04:10
redakce Prima Cool

Mercedes stvoří monstrum. Nejrychlejší, nejšílenější a jen pro vyvolené

Jestli má někdo čuch na jedinečná auta, pak je to Mercedes-Benz. Historie ukázala, že jeho designéři se málokdy mýlí. Bestie, kterou automobilka chystá teď, se do dějin jistě zapíše také.

Ačkoliv je Mercedes zaškatulkován jako automobilka, která vyrábí elegantní limuzíny pro německé manažery, jeho designéři se v tomto případě pořádně utrhli ze řetězu. Chystají hypersportovní monstrum, které dostalo jméno Mercedes-AMG Project One. Mělo by mít minimálně 1 000 koní, jeho cenovka bude kolem 2 milionů eur a existovat bude pouze v počtu 300 kusů.

To jsou jen základní informace, které automobilka svěřila dychtivým fanouškům. Podrobnosti zatím drží pod pokličkou, ale nastínila, že reálných fotek a podrobnějších informací se dočkáme nejspíše v květnu. To totiž slaví divize AMG výročí 50 let existence a toto by měl být takový malý dárek. :)

Technologie z F1

Ale už teď se nemluví o ničem jiném než o této chystané novince a boháči z celého světa uzavírají objednávky. A to ani netuší, jak vlastně bude vypadat, ani jakou techniku bude mít pod karoserií. Mluví se o tom, že by novinku měl nejspíše pohánět přeplňovaný zážehový šestiválec do V o objemu 1.6 litru, který známe z F1. Tomu by měly sekundovat dva elektromotory. Jsou to ale jen odhady a spekulace.

Vypadá to, že Mercedes AMG se rozhodl, že je na čase ukázat zadní lampy zavedeným hybridním supersportům v podobě Ferrari LaFerrari a Porsche 918 Spyder.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný