16. května 2016 00:10
redakce Prima Cool

Jaguar vykleštil F-Type. V základu bude čtyřválec

Jaguar na Nürburgringu pilně testuje facelift modelu F-Type. Špionážní fotografie maskovaného prototypu odhalují jeden podstatný detail. Čtyřválec pod kapotou!

Dá se očekávat, že Jaguar věnuje velké úsilí tomu, aby zvuk nového motoru patřičně naladil. Podle přihlížejících nový motor nezní špatně a od šestiválce ho většina lidí ani nerozezná. Snadno ho ale identifikujete podle koncovky výfuku, která je čtvercová. Šestiválcová verze má ve středu zadního nárazníku koncovky dvě a plnotučný osmiválec dokonce čtyři.

Důvody, které vedou Jaguar, po vzoru Porsche, ke čtyřválcové jednotce osazené v luxusním roadsteru jsou dva. Na jedné straně to jistě budou emisní limity. Menší motor bude mít odhadem o dva litry menší spotřebu a tím pádem samozřejmě i nižší emise. Druhý důvod je ale zajímavější. Jaguar si nepochybně u svých zákazníků ověřil, že dobře nazvučený čtyřválec splní jejich základní požadavek dobře nazvučeného, otevřeného Jaguaru, který bude plnit roli městského showcaru. Překvapivě dost velká část těchto aut nikdy z města ani nevyjede.

K tomuto účelu vám čtyřválec bohatě stačí. Půjde zřejmě o motor, který je v současnosti pod kapotou XE, kde podává 240 koní. Automobilka ho bude zřejmě muset posílit, protože dvoulitrové Porsche Cayman, přímý konkurent F-Typu, má výkon 300 koní.

Sériové auto představí Jaguar příští rok v Ženevě a my jsme moc zvědaví, jak bude se čtyřválcem fungovat.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný