23. května 2017 02:20
redakce Prima Cool

Fiat stvořil nástupce legendárního Punta

Nový malý hatchback dostal jméno Argo a svého předchůdce, tedy Punto, moc nepřipomíná. Má ostré tvary a řadu červených doplňků.

Italská automobilka následuje Renault, který taktéž jen pro Brazílii před nedávnem představil vcelku zajímavě naladěné Sandero. I nové brazilské Punto, tedy model Argo, vypadá opravdu dobře a jsme přesvědčeni, že by se ujal i v Evropě. Novinka nabídne agresivní design, který zvýrazňují ostře řezané nárazníky, velká kola a červené detaily na karoserii i v interiéru. Nicméně takto bude vypadat jen nejvyšší verze s označením HGT. Standardní modely budou jistě o něco umírněnější.

Pod kapotou bude buď tříválec, nebo čtyřválec o objemech 1,0 nebo 1,3 litru. Nejnovější verzi pak bude pohánět agregát o objemu 1,8 litru, který by měl být naladěn na 130 koní. Slabší verze budou spolupracovat výhradně s robotizovanou převodovkou, ta silnější buď s manuálem, nebo klasickým automatem.

Ačkoliv není úplně jisté, že se na novém Argu někdy v budoucnu vyřádí i dvorní úpravce Fiatu, tedy společnost Abarth, slavný počítačový designér X-Tomi takovou ostrou úpravu zkusil vymyslet. A my bychom se u Abartu klidně přimluvili, aby něco takového pustili na silnice. Parádní kola a červené detaily by novému Argu rozhodně slušely! A pokud by byl lehkým chipem výkon zvýšen třeba alespoň na 150 koní, bylo by o zákazníky jistě postaráno.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný