17. ledna 2016 00:20
redakce Prima Cool

Extra luxusní Rolls-Royce od Mansory. Není to už trochu moc?

Rolls-Royce je sám o sobě něco jako ultra luxusní obývák na kolech. Většina modelů vyžaduje vlastního řidiče a prakticky každý kousek auta je vyráběn precizní ruční prací. Pro někoho je to ale pořád málo.

I když by jeden řekl, že přece není potřeba takovou extra porci luxusu nějak upravovat, jsou mezi námi i tací, kteří právě takové úpravy berou jako denní chléb. Počítáme mezi ně i úpravce Mansory, který automobilový svět dělí na dvě skupiny. Jedna jeho trochu kolotočářský styl nechápe a takřka nenávidí, druhá ho miluje. Ani tentokrát se asi tyhle dva tábory nepotkají. Mansory totiž představil projekt s názvem Rolls-Royce Wraith Palm Edition 999.

Jde o opravdovou lahůdku, která může být tak drahá a tak specifická, jak jen váš vkus a vaše bankovní konto dovolí. Manosry vám na zakázku může každičký kovový nebo chromový díl, v interiéru i v exteriéru, vyrobit z 24karátového zlata. A je úplně jedno, jestli to budou ovladače sedaček, logo výrobce nebo prostě jen madla dveří. Ti, kteří mají zlato opravdu hodně v oblibě, mohou mít ze zlata klidně celou masku chladiče. Krom toho Mansory v rámci Wraith Palm Edition 999 nabízí kompletní bodykit vyrobený jen z uhlíkových vláken a také speciální dvoubarevné lakování.

Změny probíhaly i pod dlouhou kapotou. Standardní přeplňovaná V12 o objemu 6.6 litru dostala trochu více života po zásahu do řídící jednotky. Chlubí se tak působivým výkonem 729 koní a točivým momentem rovných 1000 Nm. Takže i když váží dvě a půl tuny, umí se z 0 na 100 km/h dostat za neskutečných 4,4 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 300 km/h.

Na konci jara má u Prahy sraz Rolls-Royce club, tak uvidíme, jestli se tam i tahle šílenost také ukáže.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný