14. dubna 2017 01:02
redakce Prima Cool

Číňané bezostyšně okopírovali SUV Lamborghini, které ještě ani nebylo představeno

Čínské automobilky už pěknou řádku let kopírují prakticky vše, na co přijdou. Většinou šlo o auta, která již jezdí. Tentokrát se ale opravdu překonali a okopírovali luxusní SUV od Lamborghini, které ale ještě ani není na showroomech.

Lamborghini svůj vstup do segmentu SUV plánuje už nějakou dobu a dává si záležet, aby novinka se jménem Urus byla pokud možno dokonalá. Zato Číňanům stačilo pár kreseb od Lamborghini k tomu, aby vyrobili něco, co Urus až neuvěřitelně připomíná.

Výtvor má na svědomí společnost Zotye, která už se několika kopiemi „proslavila“. Jejich verze luxusního SUV na motivy Urusu byla představena pod jménem Concept S. Na první pohled je hned patrné, odkud vítr vane. Obzvlášť zadní partie jsou s Urusem prakticky totožné. Snad jen aby se nový Concept S trochu odlišil, použili Číňané šestici koncovek výfuku. Lamborghini má jen čtyři. K čemu je to dobré, nevíme. Asi čím víc proužků, tím víc…však vy víte.

Vpředu těch rozdílů najdeme více, ale inspirace italskou automobilkou se tu popřít opravdu nedá. A nakonec i nápis Zotye na karoserii nového auta až neuvěřitelně připomíná font značky Lamborghini. Nejhorší na tom všem je, že zatímco Italové na modelu Urus pracují několik měsíců, Číňanům levná kopie nezabrala ani pár týdnů. No, kopírování tolik času asi nezabere. Smutná doba, když takové počínání nikdo nezarazí.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný