27. dubna 2018 10:56
redakce Prima Living

Vyslyšte Volání divočiny s Ace Venturou. Ani podruhé nebudete litovat

Jim Carrey opět dokazuje, že dělat ze sebe toho největšího idiota pod sluncem je taky umění. A on je v něm navíc (nic ve zlém) naprostá špička. Primu MAX si nalaďte v neděli ve 20.00!

Tento snímek sice trpí klasickými nešvary druhých dílů – snaží se být lepší, bombastičtější a zábavnější než jednička –, ale když se podíváte na jeho rozpočet a porovnáte ho s tím, kolik snímek celosvětově vydělal (30 milionů dolarů versus 212 milionů dolarů), posílí to ve vás naději, že zvířecí detektiv dokáže nabídnout solidní zábavu i napodruhé.

A pro ty, co nemají jasnou představu, co od filmu očekávat: připravte se na one-man-show Jima Carreyho vystavěnou na třech základních pilířích: jeho podivuhodných mimických schopnostech, maniakálním chování a jak, už jsme zmínili v úvodu, bezbřehém talentu dělat ze sebe bezkonkurenčního blbce. Jim Carrey zkrátka nemá konkurenci.

Ace Ventura se uchýlí do buddhistického kláštera, kde se plně oddá meditacím, ale bez práce nezůstane dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci. Spolu s představeným kláštera, který by se výstředního mladíka rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Ace je pověřen najít ukradené posvátné zvíře afrického kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, kterého měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen, ze kterého pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít.

Detektiv nejdříve způsobí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje místní bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu, a i když jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání.

Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havranní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalého motivu.

Režie: Bille Woodruff Scénář: Kate Lanier Kamera: Theo van de Sande Hudba: Christopher Young Hrají: Queen Latifah, Alicia Silverstone, Andie MacDowell, Kevin Bacon, Mena Suvari, Octavia Spencer, Alfre Woodard, Della Reese, Paige Hurd, Golden Brooks, Monica Calhoun Rok uvedení: 2005

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný