4. srpna 2017 16:44

5 seriálů, které zázračně vstaly z mrtvých: Jak se to povedlo Hvězdné bráně a Futuramě?

24 Hodin: Nezastavitelný (1) - upoutávka

Podruhé a lépe?

Již v pondělí ve 20.15 začíná první díl akčního seroše 24 hodin: Nezastavitelný, který s sebou přináší nové zasazení, novou hrozbu i nového hrdinu. Může to působit paradoxně, v seriálovém světě však podobné zmrtvýchvstání či restart původních kulis platí za běžný postup. Přesvědčte se v pěti dalších seriálech, které podobně vstaly z mrtvých.

05) Hvězdná brána

Možná i vy si pamatujete, jak komunita fanoušků rok co rok tajila dech nad tím, zdali se Hvězdná brána dočká obnovení či zrušení. Původně měl tým SG-1 jít do výslužby s koncem 5. řady, neustále se však jako bumerang vracel s novými díly. I když O'Neill odešel do generálské hodnosti s 8. řadou, příběhy pokračovaly dále. Dokonce i poté, co přibyly dvě nové hlavní postavy i záporáci, Hvězdná brána se ještě dočkala dvou dalších sezon a dvojice filmů! Uvidíme přitom, co s tím udělá nedávno oznámená minisérie zasazená před éru SG-1.

04) Akta X

Zpátky v 90. letech platila Akta X za první seriálový hit moderního ražení. Nešlo o sitcom, romanci ani drama, jako velké seriály 60. až 90. let, ale o sci-fi a horor! A to bylo překvapivé! Jenže přízeň mas se stoupajícím počtem řad notně opadla, a když z Akt X odešel i David Duchovny, letěla dolů jako kamikadze. Jenže nostalgie táhne jako turecký med, a předloni tak po víc než dekádě začalo natáčení nové "minisérie", ve skutečnosti nové řady o pár epizodách. A dočkat se máme i jejího pokračování!

03) Griffinovi

I když mezi trvalkami Griffinovi začínají konkurovat i samotným Simpsonům, v roce 2003 se nad nimi začalo smrákat. Griffinovi byli o dost kontroverznější a drsnější než jiné animáky, a lákaly na sebe pozornost. Navíc neměly nikterak zázračná čísla sledovanosti. Vypadalo to, že hrají svou labutí píseň. Pak však přišla data z prodeje DVD kolekcí a hlavounům se protočily panenky – pořad si vedl lépe, než kdokoliv mohl tušit. Co následovalo, byla série dalších prodlužování ruku v ruce se šesti cenami Emmy!

02) Futurama

Další velké jméno, které své nejlepší díly mnohdy vyplodilo až po svém znovuoživení, je i Futurama. Tahle stálice mezi televizní komikou má sice jako svého tvůrce vepsaného Matta Groeninga, jehož talent udržuje Simpsonovy naživu už tři dekády, Futurama samotná se však přesto poroučela na krchov již po čtyřech nuzných řadách. Tedy, alespoň zpočátku. Následná vydání DVD kolekcí opět ukázala, že fanoušci mají na Futuramu stále chuť – následovaly tak čtyři videofilmy, než pořad v roce 2008 odkoupil Comedy Central. Na něm Futurama vydržela do svého druhého (a prozatím posledního?) konce v roce 2013.

01) Zpátky do školy

Skoro až kultovně špatné vyhlídky měla nerdovina Zpátky do školy alias Community. Co začalo jako seriál o dospělácích ve večerní škole, se brzy proměnilo v sofistikované kreativní nahlížení na komplexní témata od teorie superstrun po konzumní kulturu, až se nakonec stalo parodií sebe sama a metaseriálem, který si utahuje ze svého vlastního plánovaného zrušení. Po třech řadách byl vyhozen jejich původní tvůrce, seriál však přežil do čtvrté! A pak do páté, kdy se dokonce původní autor vrátil! Když byl pak seriál přesto zrušen, vše se zdálo být ztraceno – nakonec však vymodlenou poslední šestou řadu předloni přineslo Yahoo. Jak fandové dobře vědí... k dokonalosti už chybí jenom film!

První díl 24 hodin: Nezastavitelný začíná již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný