5. září 2017 14:00
Gabriela Gabrielová

Napůl polda, napůl robot. RoboCop 2

Není to zhmotněná dokonalost, je jasně vidět, že režisér jedné z nejlepších epizod Hvězdných válek (V.) dobře věděl, jak potěšit fanouška akčních sci-fi. Prima MAX si pusťte v pondělí ve 22.00

Co se dějové linky týče, dovolte nám malou vsuvku v podobě stručného shrnutí jedničky.Představí se nám v ní nadnárodní zbrojařský konglomerát OmniCorp, slavící se svými drony a ozbrojenými roboty úspěchy po celém světě. Tedy všude kromě Ameriky, kde jsou jejich technologie pořád považovány za příliš kontroverzní. Záhy se ovšem stane něco, co to změní. Alex Murphy, výborný policista, manžel a táta, je při explozi svého vozu vážně zraněn a jeho jedinou nadějí na přežití se stane experiment OmniCorpu zvaný RoboCop – napůl člověk, napůl stroj.

Ve dvojce už RoboCop musí bojovat nejen proti běžným zločincům, ale problémy má i s mocnou organizací, která chce převzít kontrolu nad celým městem a RoboCopa nahradit vlastním robotickým zabijákem...

Těšte se záplavu akčních scén s mohutnými pyrotechnickými efekty, nadstandartně vysoké množství padlých ran i obětí, povážlivé množství dětských hrdinů a na akční film docela dost humoru. Až si občas budete říkat, jestli to není parodie na jedničku.

Shrnuto podtrženo, RoboCop 2 je brutální akční jízda plná neuvěřitelně ulítlých, absurdních a komických scén, která vás bude bavit od začátku do konce.

Režie: Irvin Kershner Scénář: Frank Miller, Walon Green Kamera: Mark Irwin Hudba: Leonard Rosenman Hrají: Peter Weller, John Glover, Belinda Bauer, Nancy Allen, Mario Machado, Dan O'Herlihy, Gabriel Damon, Felton Perry, John Ingle, Tom Noonan, Mark Rolston, Robert DoQui, Brandon Smith Rok uvedení: 1990

Věděli jste, že...

  • Scéna, ve které RoboCop započne palbu nad hlavou člověka s cigaretou a posléze prohlásí: „Děkuji, že nekouříte“, běžela v létě v roce uvedení filmu před mnoha jinými snímky v mnoha nekuřáckých kinech.
  • Oblek RoboCopa byl vyroben ze stoprocentního sklolaminátu, což umožňovalo herci Peteru Wellerovi mnohem větší svobodu pohybu a obleku dodalo realističtější metalický vzhled.
  • Ve scéně, kdy je RoboCop přeprogramováván doktorem Faxxem, se na obrazovce objeví rychlá sada čísel: 50 45 54 45 20 4B 55 52 41 4E 20 49 53 20 41 20 47 52 45 41 54 20 47 55 59. Když se přepíše pomocí kódovacího jazyka ASCII, dá dohromady větu: Peter Kuran je super chlap. (Peter Kuran is a great guy.) Peter Kuran byl ve filmu zodpovědný za fotografii speciálních efektů.
  • Příkaz, který je krátce k zahlédnutí ve scéně, kdy do RoboCopa nahrávají nové direktivy, zní „Directive 262: Avoid Orion Meetings“ (Vyhněte se schůzkám Orionu). Na vysvětlení Orion Pictures byla produkční a distribuční společností snímku.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný