14. března 2016 11:00
Gabriela Gabrielová

Dnes zemřete! Se Stevenem Seagalem

Americký akční film z roku 2005 Dnes zemřeš! asi nebude třeba dlouze představovat. Stačí, když zmíníme, že ho produkoval a do hlavní role se obsadil Steven Seagal. Pokud chcete na chvíli vypnout u nenáročné podívané nebo jste fandy klasických Seagalovských akčňáků, zapněte si prima MAX ve 22.10.

Harlan Banks (Steven Seagal) je takový moderní Robin Hood: zloděj světové reputace, který bohatým bere, chudým dává a ještě k tomu disponuje nadpřirozenými schopnostmi – své nepřátele ničí kromě přesně mířenými ranami i pouhou silou své vůle. Jenže i pro někoho tak nadaného se tento druh obživy stává čím dál těžší.

A tak, na popud své přítelkyně Jady, rozhodne se Harlan Banks vzít poslední job své kriminální kariéry – přepadení kasina v Las Vegas, které by mělo jemu a několika dalším zainteresovaným zlodějům vynést 20 milionů dolarů.

Ovšem věci se nemají tak, jak se na první pohled tváří. Banks, zrazen svým parťákem, který ujede s autem plným peněz, je po divoké honičce v Las Vegas lapen a dostává se za mříže. Za pomoci spoluvězně a svých nadpřirozených schopností se mu ovšem podaří z vězení utéct a vydává se pomstít zradu a získat svůj těžce vydělaný loupežný podíl.

Věděli jste, že…

  • Natáčení tohoto snímku provázely nečekané problémy. Producenti filmu podali na Seagala žalobu, ve které ho mimo jiné obviňovali z toho, že kvůli souběžnému natáčení snímku Žoldáci spravedlnosti přijížděl na plac pozdě, odjížděl brzo a přepisoval si scénář bez jakýchkoli předchozích konzultací. V duchu pořekadla nejlepší obrana je útok reagoval Steven žalobou producentů, ve které je vinil z podvodu a porušení smlouvy.
  • Natáčelo se v Sofii v Bulharsku a v Las Vegas. Snímek byl dokončen za 56 dní na podzim roku 2004.
  • Dnes zemřeš! je jedním z mnoha Seagolových snímků (často nízkorozpočtových), které šly rovnou na DVD. V letech 1998 až 2009 je Steven točil téměř výhradně, což dokládá i fakt, že v průběhu těchto 11 let si stihnul zahrát v celkem 22 takových. Na plátna filmových kin se Seagal vrátil v roce 2010 se snímkem Machete a o rok později začal natáčet třetí sérii své krimi reality show Steven Seagal: Muž zákona. Spolu s policejním sborem se zde vydává do ulic jistého města v Arizoně a hledá tam opravdové kriminálníky.

Všimněte si…

  • V jedné z akčních scén v závěru filmu vyhodí Harlan Banks z okna útočníka oblečeného do bundy. Muž ale dopadne na zem jen ve vestě.
  • Když ukazují vězení, do kterého je Harlan odvážen, viditelně postrádá jakoukoli zeleň. Na jednom z dalších záběrů si ovšem můžeme všimnout stráže vykonávající hlídku na pozadí stromů.
  • Když se na začátku snímku Harlan spouští do domu drogového dealera, má na sobě bundu na zip. Když ale dům o pár minut později opouští, je ve volné košili na knoflíky.

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný