14. dubna 2015 09:00

3 největší WTF momenty Stevena Seagala: Proč přejel psa obrněným transportérem?

Jaký je váš oblíbený herec doopravdy? To vám odhalí trojice okamžiků, nad nimiž zůstává rozum stát.

Zbožňujete Stevena Seagala nebo ho alespoň respektujete kvůli starým časům v podobě milionkrát obtočené VHSky s Přepadením v Pacifiku (nebo třeba pro filmy, jako je náš čtvrteční cooltovní movie Kód smrti)? Pak se připravte na spršku studenějšího ražení. Za svou hvězdnou kariéru totiž Steven vyplodil celou řádku incidentů, za které by ho maminka zřejmě nepochválila. Tady jsou tři nejzvláštnější případy Stevena Seagala, které jednoho donutí nahlas vyslovit "WTF?"

3) Když odjel muzicírovat na Krym

OK, ne každý musí být v debatě kolem anexe Krymu zrovna na straně Ukrajiny. Myslete si, co chcete, ale to, že zrovna akční legenda Steven Seagal vyrazí se svou kapelou performovat na uzmutý poloostrov, přesto musí kdekoho zarazit. Co herdek přijde příště, Kapitán Amerika pracující pro KGB?

Steven navíc nevyrazil na Krym jen z dobré, pacifistické vůle. Prezident Putin ho dlouhodobě označuje za svého dobrého přítele, Seagal pak údajně uvažuje žádost o ruské občanství. Na někoho, kdo se v minulosti chlubil adorováním bojových umění postavených na férovosti a soucitu, a na někoho, kdo hernajs podporoval dalajlámu, je to pořádný skok trochu do jiných kruhů. Prostě WTF.

2) Když natočil reality show Lawman (a sejmul při tom psa)

Stevenova pět let stará reality show, v níž si hrál na skutečného poldu, byla průserem z mnoha důvodů. Už úvodní tvrzení, že se Seagal během filmové kariéry živil jako strážce zákona, vyvrátila celá řada důkazů včetně chybějícího osvědčení z policejní akademie nebo skutečnosti, že jeho policejní hodnost byla pouze čestného charakteru za jeho filmové popularizování policistů…

Steven však při natáčení Lawmana udělal celou řadu nebezpečných bot, které působí spíše jako snaha honit si triko před kamerou než detektivní robota. Konkrétně se tak stalo, když se svým štábem, policejní jednotkou, SWAT týmem a obrněným transportérem (!) proboural plot domu Jesuse Sancheze Llovera podezřelého z ilegálních kohoutích zápasů... a sejmul při tom i Lloverova pudla! WTF? Jasně, Llovera byl sice v minulosti podezřený z únosu a pašování drog a později byl z organizování kohoutích zápasů skutečně usvědčen. Nelze se však úplně zbavit dojmu, že byl masivní policejní atak, připomínající spíše praktiky mariňáků z Bagdádu, v případě podezření na kohoutí zápasy (!) realizován hlavně z jediného důvodu: Že vypadal dobře na kameře!

1) Když neudržel zapnuté kalhoty

Máme presumpci nevinny, takže nelze říct, že by Steven svým chováním k něžnému pohlaví překročil zákon. Série stažených právních sporů a "lechtivých" (ve skutečnosti děsivých až po strop) příběhů o Stevenových vztazích k ženám ale naznačuje, že je v tomto ohledu na místě minimálně pronesení "WTF!"

Celkem byla proti Stevenovi podána dvě trestní oznámení. První z roku 1995 zamítl soudce pro "nesrozumitelnost", druhé z roku 2010 nakonec stáhla samotná navrhovatelka. Stevenovo nadsamectví však sahá dále než jen k právním kauzám. Herečka Jenny McCarthy třeba tvrdila, že ji obtěžoval při natáčení Přepadení 2 (není divu, ten film budil agresivní choutky i v nás). Jeho vlastní exmanželka Kelly LeBrock pak jejich vztah popsala jako "neustálé znásilňování a násilí" a kolují historky o tom, jak si Steven na place při natáčení musel vydržovat dvojici prostitutek, které mu byly z dispozici 24 hodiny denně, 7 dní v týdnu. Na jednu stranu možná pro mnohé sen, na druhou stranu... WTF?

Nakonec má tak Steven buď ohromnou smůlu na nepodložená obvinění, nebo se – k šoku všech, kdo někdy uzřeli primadonní celebritu – často chová jako hrozný hovado.

Bonusové kolo: Když netrénoval Andersona Silvu

Nakonec Stevenovi nemohou na jméno přijít ani mnozí jeho podpůrci, kterým láska k Putinovi, policejní brutalitky nebo občasný “drsnější sex” zase tak úplně nevadí. Na notný obrat fanoušků bojových umění došlo poté, co si Steven připsal zásluhy za to, že naučil Andersona Silvu jeho slavný prudký kopanec dopředu. Problém je, že Silva o ničem takovém neví. Silva sice ve svém prohlášení Stevena neoznačil na úplného hotentota, naopak si pořád myslí, že je "dobrý člověk". Jedním dechem ale dodal, že ho Seagal rozhodně ničemu podobnému neučil. A podobná fabulace se ve světě krvavého sportu odpouští hodně pomalu.

Stevena Seagala uvidíte ve čtvrtek ve 21.55 v Kódu smrti.

(lol)

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný