4. března 2021 14:00
redakce Prima Living

Baba na zabití: Černá komedie se zrodila podle skutečného šíleného příběhu

Nenechte se splést poněkud laciným názvem. Baba na zabití vznikla pod taktovkou Dannyho DeVita, zodpovědného třeba za snímek Válka Roseových, a kromě osoby režiséra mají tyto snímky společné vlastně i téma. Boj o dům.

V neděli od 20:00 na Prima MAX uvvidíte, že Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymore) zdánlivě našli dům svých snů. Starobylá vila v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou, navíc za velmi příznivou cenu, je přesně to, co hledali. Má to ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connelly.

Manželé ji o své vůli nesmí vystěhovat, ale jak je ujišťuje realitní makléř, podnájemnice se netěší příliš pevnému zdraví, takže se dá předpokládat, že dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak však záhy vyjde najevo, opak je pravdou.

Paní Connelly se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým majitelům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky přes permanentní žádosti o drobnou výpomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. Alexovi a Nancy začíná být jasné, že buď se staré dámy zbaví, nebo se celý jejich život ocitne v troskách.

Tomu byste nevěřili...

  • Nápad na film se zrodil v hlavě scenáristy Larryho Doylea a byl inspirován skutečným příběhem, který se udál na jihu Francie ve městě Arles. V roce 1965 tam tehdy sedmačtyřicetiletý právník souhlasil, že bude platit 500 dolarů měsíčně za krásný byt obývaný devadesátiletou paní Jeanne Calment až do její smrti a potom ho po ní zdědí. Naneštěstí pro něj se paní Calment stala nejstarší ženou na světě a dožila se stodvaadvaceti let. Zemřela až v roce 1997, rok po smrti svého sedmasedmdesátiletého podnájemníka.
  • Brilantní Eileen Essell, která ve snímku ztvárnila starou dámu, bylo v době natáčení (v roce 2002) přesně osmdesát let. Možná si ji pamatujete z filmu Karlík a továrna na čokoládu, kde si zahrála Karlíkovu babičku Pepičku – to jí bylo osmdesát dva.

Režie: Danny DeVito Scénář: Larry Doyle Kamera: Anastas N. Michos Hudba: David Newman Hrají: Ben Stiller, Drew Barrymore, Eileen Essell, Swoosie Kurtz, Robert Wisdom, Michelle Krusiec, John Hamburg, Maya Rudolph, James Remar, Wallace Shawn, Justin Theroux Rok uvedenení: 2003

Komedii Baba na zabití uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný