25. srpna 2023 14:50
Adam Vala

Neuvěřitelný příběh slavné herečky z Riverdale. Pracovala v utajení a pomáhala lovit pedofily

Známá seriálová a filmová herečka strávila několik let prací v utajení. Pomohla zavřít desítky pedofilů.

Jmenuje se Marisol Nichols, je jí 49 let a živí se jako herečka. Vlastně je celkem úspěšná, zahrála si například v seriálech Riverdale, Námořní vyšetřovací služba či 24 hodin nebo i ve filmech Bláznivá dovolená v Las Vegas a Zločinec. Za svou doposud největší a nejdůležitější roli ale paradoxně zaplaceno nedostala – místo toho ji zahrála z dobroty svého srdce nebo spíš přesvědčení, že dělá důležitou věc. Pracovala totiž dobrovolně několik let v utajení s policejními složkami, aby přivedla desítky pedofilů ke spravedlnosti.

V jejím velkém profilu na webu Marie Claire je pak do detailů rozebráno, jakých akcí se konkrétně zúčastnila, jak probíhaly, co se při nich dělo i co všechno se jí při tom honilo hlavou. Většinou herečka hrála po telefonu roli otce nebo matky, která prodává své dítě skrze různé aplikace sdružující právě pedofily, jindy pak předstírala – alespoň z dálky a za dohledu policistů připravených k akci – že je právě mladou dívkou, která na dotyčného čeká v nějakém zapadlém motelovém pokoji. Čas od času se pak s dotyčným, například v roli na drogách závislé macechy, setkala tváří v tvář – což pro ni bylo vůbec nejtěžší, protože musela poslouchat a souhlasit s nesmírným zlem, jenom aby se jí povedlo muže usvědčit nebo nachytat těsně před činem.

Herečka se ale snažila přičinit i mimo samotné zátahy, v roce 2014 například založila organizaci Foundation for a Slavery Free World, jejímž cílem bylo šířit povědomí o pašování dětí a zároveň pomáhat těmto zločinům zabraňovat, případně se soustředit na oběti dětského zneužívání a jakým způsobem jim pomoci. Herečka se taky seznámila s proslulým agentem Timem Ballardem, jenž se stal předobrazem pro letošní úspěšný snímek Sound of Freedom, který ji právě seznámil s různými postupy a celkovým obrazem tohoto často velice temného světa.

Každopádně tohle všechno nyní vedlo k tomu, že se její příběh konečně taktéž dočká hraného zpracování, v současnosti totiž Nichols pracuje s několika producenty na natočení speciální minisérie pojednávající právě o jejím tajném druhém životě. Zatím není jasné, jestli si herečka v chystaném seriálu zahraje i hlavní roli nebo se na něm bude podílet pouze jako spoluautorka, producentka a konzultantka.

Zdroj: Marie Claire, Gamerant.com

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný