2. července 2020 11:55

Legendární Worms se vracejí jako battle royale střílečka

Hratelnost se zásadně promění, ale atmosféra i styl násilných červíků podle všeho zůstanou.

Pokud nepatříte mezi úplně nejmladší skupinu hráčů, pak vás jistě nemusíme seznamovat s populární sérií Worms, která vždy nabídla nesmírně návykové tahové souboje červíků na zničitelné mapě. První díl vyšel už v roce 1995 a dočkal se mnoha pokračování i spin-offů pro počítače, konzole i mobily. A teď přichází s malou revolucí!

Tvůrci z Team17 je totiž předělali do plošinkové online 3D akce v reálném čase pro až 32 hráčů. Hra se jmenuje Worms Rumble a nabídne klasický deathmatch i battle royale, který se bude jmenovat Last Worm Standing a Last Squad Standing. Zamíří na PC, PS4 i PS5, včetně cross-platformního multiplayeru.

Své wormíky si budeme mocit upravovat k obrazu svému a samozřejmě taky vyzbrojovat všemi klasickými zbraněmi ze starších dílů, včetně zajímavých novinek. Nebude chybět ani zničitelné prostředí, ale kvůli stylu hry však pouze částečně, aby arény s postupem bojů zcela neztratily svou strukturu.

Herní mapy mají být největší a nejpestřejší v historii série a červíci dostanou nově spoustu akrobatických funkcí, aby byla akce rychlá, chaotická a zábavná. Počítá se taky s různými sezónními eventy a updaty, jak je známe z jiných battle royale titulů.

Už teď je možné se přihlásit do otevřené bety, která by měla běžet od 15. do 20. července. Hra by měla vyjít do konce roku.

Co říkáte na nové akční Worms?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný