4. září 2020 13:51

Vylepšený Zaklínač 3 vyjde na novou generací konzolí i na PC

Novodobá herní klasika se převlékne do lepšího ohozu.

Zaklínač 3 vyjde ve vylepšené verzi na konzolích nové generaci, ale taky na PC. Před chvílí to oznámili vývojáři z polského studia CD Projekt RED. Hra bude mít podtitul Complete Edition a kromě mnoha grafických i technických vylepšení bude obsahovat i všechna vydaná DLC, tedy včetně dvou velkých Srdce z kamene (Hearts of Stone) a O víně a krvi (Blood and Wine).

Co se týče vylepšení, prozradili vývojáři zatím jen přidání ray tracingu a taky výrazně rychlejší načítání - to však hra jistě nabídne i v režimu zpětné kompatibility, tak je tím zřejmě myšlena ještě nějaká speciální optimalizace datových přenosů na pozadí.

"Next-gen edice bude dostupná jako samostatná hra pro PC, Xbox Series X, nebo PlayStation 5, stejně jako bezplatná aktualizace pro stávající majitele hry na PC a současných konzolích," píše se v oznámení. Doufejme, že se bude update zdarma vztahovat na všechny verze hry a ne třeba jen edici Hra roku.

Vývojáři si jistě spočítali, že se jim náklady na remaster zaplatí z nově prodávané edice, ale pro stávající majitele hry jde o skutečně příjemné překvapení, příkladný servis a nový důvod se ke hře vrátit třeba poté, co dohrají nový titul od CD Projekt RED - napjatě očekávaný Cyberpunk 2077.

Skvělá zpráva, co?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný