25. června 2019 15:01

10 velkých her, které vyjdou až na nové generaci konzolí

Zapomeňte na PlayStation 4 nebo Xbox One. Na tyhle hry už stačit nebudou.

Existuje spousta her, o kterých víme, že jsou na cestě, ale je kolem nich stále až podezřelé ticho. Důvod je jednoduchý - vyjdou až na nové generaci konzolí a proto se pořádně představí právě až s novými herními krabicemi od Sony a Microsoftu. Dali jsme dohromady ty nejdůležitější.

1) Grand Theft Auto 6

Jak jste si všimli, nezačínáme chronologicky, protože GTA 6 jistě nebude launchovacím titulem na podzim příštího roku, kdy půjdou nové konzole do prodeje. Ačkoli je jasné, že už se na hře pracuje, hlavní sílu do nich v Rockstar Games napnuli až po loňském dokončení Red Dead Redemption 2.

Jelikož se pětka stala nejvýdělečnější hrou historie, nepochybujte o tom, že šestka bude chtít ukázat, kam až se velkolepá herní produkce může vydat.

2) Halo Infinite

Spouštěcí titul Xboxu Scarlett má jasné datum vydání, tedy alespoň to příbližné před Vánoci 2020. Krátká ukázka z herního enginu na letošním E3 taky ukázala, kam nový Xbox posune grafické možnosti. Master Chief si bude muset hodně leštit zbroj, protože na ní bude vidět každý škrábanec.

3) Starfield

Jelikož se jedná o jejich první zcela novou značku za poslední čtvrtstoletí, je jasné, že se Bethesda Game Studios budou chtít pořádně předvést, obvzlášť po nevalně přijatém Falloutu 76 nebo mobilním The Elder Scrolls: Blades.

Velkolepé sci-fi RPG se má soustředit na single-playrovou kampaň a šéf společnosti Todd Howard hráčům vzkázal, ať jsou hlavně "hodně, opravdu hodně trpěliví". Půjde skutečně o RPG nové generace?

4) The Elder Scrolls VI

Na technologickém základu Starfieldu bude stát mohutně očekávané pokračování největší série Bethesdy. Jelikož se však nástupce Skyrimu nachází teprve ve fází konceptu a základních návrhů, přijde odhadem tak za čtyři roky. A draci v něm budou šlehat plameny v 8K rozlišení, haha!

5) Nové Call of Duty

Letošek bude patřit částečnému restartu podsérie Modern Warfare, ale dost toho víme taky o Call of Duty pro rok 2020. Půjde o zástupce Black Ops a otázkou zůstává, zda Activision nezvolí stejnou metodu a nezačne s Black Ops nanovo. Půjde o mezigenerační titul, který už bude na příští konzole připraven. Převezme totiž nový engine, který poprvé uvidíme právě letos na podzim.

6) Assassin's Creed

Letos si dali v Ubisoftu pauzu a pouze přidávají obsah do AC Odyssey. Řecký díl navíc považují za uzavření jedné krátké etapy, kterou odstartoval egyptský díl Origins a znamenal výrazný odklon série k epickému RPG ve stylu Zaklínače.

Šeptá se o tom, že příští díl bude ze světa vikingů, což se nám však moc nezdá, protože by hra opět stavěla na mořeplavbě a moc by se tak nelišila od svého předchůdce. Každopádně jsme zvědaví.

7) Diablo 4

Práce na příštím Diablu jsou v plném proudu, ale Blizzard je drží pod pokličkou. Dosluhující konzole totiž končí ve velkém stylu s pořádnou náloží očekávaných hitovek.

Ale pokud se fanoušci nedočkají ani na listopadovém Blizzconu, asi už budou dost nakrklí. Uklidnit by je mohl snad jen Overwatch 2, o kterém se taky mluví.

8) PS bomby - Spider-Man, God of War a Horizon Zero Dawn

PlayStation má v rukávu hry, jejichž pokračování jí zaručeně dostane do centra pozornosti, protože svou dotaženou technickou, hratelnostní i príběhovou stránkou vzbuzovaly závist nejen zatvrzelých PCčkářů.

Vývoj nového God of War je veřejným tajemstvím, ale i na Spider-Mana a Horizon Zero Dawn bychom si vsadili.

9) Forza Motosport 8

Výstavní kousek Xboxu by neměl chybět mezi launchovacími tituly, protože vždy vypadá naprosto dokonale.

Jenže očekávaná Forza Motorsport 8 jistě nebude jedinou exluzivitou, která bude lákat na novou mašinu od Microsoftu, protože v posledních letech dostal pod svá křídla tolik zajímavých studií, že by to vydalo na pět samostatných článků.

10) Gaučové sporty

Nová sportovní sezóna, nový díl FIFY, NHLka, PESka, NBA 2K a dalších. Tuhle pravidelnost nenaruší příští podzim ani příchod nových konzolí.

Protože ale jistě vyjdou i na stávajích zařízení, nečekáme žádné zásadní změny jako třeba nový engine. Na ten si počkáme ještě minimálně další rok.

Na kterou hru příští generace se těšíte nejvíc?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný