5. července 2014 01:00

Rady Hannibalovi: Kolik kalorií má lidské tělo?

V pondělí večer od 21:55 přichází druhý díl seriálového dramatu plného vražd, jejich řešení a foodporna jménem Hannibal!

Po úvodní epizodě se tentokrát děj přesune na hledání vrahouna, který své oběti pohřbívá zaživa a využívá pro svůj pěstící program.

Ústřední dvojice detektivů, včetně doktora Hannibala Lectera, se však rovněž ocitne v hledáčku bulvárního novináře.

Ten začne propírat dobráka Willa, po celou dobu však samozřejmě dle hesla „pod svícnem tma“ ignoruje daleko většího sólokapra – hlavní záporák stejnojmenného seriálu se totiž skrývá na straně zákona

Nehledě však na všemožné zápletky o vrahounech a jejich mindrácích vyvolává sledování seriálového Hannibala jednu palčivou otázku – nepřibral by doktor Lecter z všech těch krásných jídel?

Dnes se proto zaměříme na kalorické hodnoty lidského těla...

Do počítání se dle Popular Science pustil vědec James Cole z University of Brighton. Dle něj celé lidské tělo od hlavy až k patě obsahuje cirka 81 500 kalorií! Pro představu by na jejich spálení bylo třeba nějaký jeden až dva dny neustálého běhu.

Hannibal však samozřejmě není hltoun, jak si tedy z hlediska kalorií stojí jednotlivé končetiny a orgány?

Lidská ruka poskytne zásobu nějakých 1800 kalorií, noha je však podstatně výživnější – stojí si na více než 7000 kaloriích. Plíce nebo játra pak vydají zhruba 1500 kalorií, zatímco mozek se blíží ke třem tisícům. Komu by se sbíhaly sliny na srdce, musí počítat s pouhými 720 kaloriemi!

Nutno podotknout, že se samozřejmě bavíme o průměrných hodnotách dospělého lidského těla. I tyto navíc blednou ve srovnání s obsahy kalorií zvířat – například kůň nabídne až 200 tisíc kalorií, medvěd až třikrát tolik. Jedlíci uvažující o kanibalismu tak rozhodně nemají k lidojedectví jakékoliv ekonomické důvody...

Na každý pád platí, že Hannibal by si při pojídání více než jen vybraných částí těla přišel na pořádné panděro! Na to, jaké cvičení by mu od něj však pomohlo, se zaměříme jindy…

(lol)

Ondra Těšínský

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool