15. dubna 2024 00:07

9 věcí, které nevíte o filmu Kingsman: Zlatý kruh: Sešlo se v něm pět držitelů Oscara

Superagenti z tajné organizace Kingsman se vracejí. Odhalte hrstku jejich tajemství!

V neděli večer vás na COOLu čeká špiónská komiksovka Kingsman: Zlatý kruh. Pokračování kreativní akční jízdy, která si bere na paškál klasické bondovky, nám představí nejenom britské Kingsmany v čele s Eggsym, ale i americké supragenty z organizace Statesman. Poté, co je britské sídlo Kingsmanů zničeno, musejí obě skupiny pracovat spolu, aby porazily zlou Julianne Moore, která se chystá... ale to už musíte zjistit sami. Předtím si nicméně prosvištíme, co všechno stojí na dvojce Kingsmanů za pozornost.

09) O natáčení pokračování bylo de facto rozhodnuto již před premiérou jedničky. Matthew Vaughn a Mark Millar se nechali slyšet, že je pokračování možné, pokud si jednička v kinech povede dobře – což bylo skoro zaručené. Tehdy se však mluvilo o tom, že se do dvojky zřejmě nevrátí Colin Firth, k čemuž zjevně nedošlo.

08) Preprodukce dvojky začala na jaře 2015, poměrně překvapivě se však na režijní sesli nevrátil sám Vaughn – snažil se totiž tehdy režírovat nový film s Flashem Gordonem. Stejně tak se ale nemusel vrátit ani Taron Egerton (Eggsy), jenž se upsal novému Robinu Hoodovi. Druzí Kingsmani proto byli posunuti a vrátit se tam mohli oba dva. Jak by dvojka vypadala bez představitelé hlavni role i Vaughna za kamerou, si raději nechceme ani představovat.

07) Ve filmu najdete celkem pět držitelů Oscara: Julianne Moore, Halle Berry, Jeffa Bridgese, Colina Firtha a Eltona Johna. Takovýhle akčňák tu jen tak nebyl!

06) Elton John, neboli přesněji Sir Elton John, je vůbec v Kingsmanech zajímavým úkazem. Má tu sice jen pidiroličku, ale jde de facto o jeho druhou filmovou štaci, která stojí za řeč. Tím prvním byla role Pinball Wazarda v bijáku Tommy z roku 1975 a... ne, ani my jsme ho neviděli...

05) Asi vás nepřekvapí, že je hned několik scén záměrně inspirováno bondovkami. Nejvýznamnější asi výlet do Alp, jenž se natáčel v oblasti Monte Bianco.

04) Harry Hart s tváří Colina Firtha v jedné scéně mluví plynule italsky. Nešlo o trik – Firth skutečně umí velmi dobře italsky!

03) Julianne Moore se nechala slyšet, že se při svém přednesu záporačky Poppy inspirovala tím, jak hrál Gene Hackman Lexe Luthora ve starých filmech se Supermanem.

02) Stejně jako po jedničce, také po dvojce se Matthew Vaughn nechal slyšet, že by rád natočil další díl Kingsmanů. Představil Eggyho Taron Egerton potom dal na vědomí, že by do trojky chtěl jako záporáka Dwaynea „The Rock“ Johnsona.

01) Třetí díl dost možná opravdu vznikne, nejdřív ale dorazil prequel nazvaný Kingsman: První mise, jenž se odehrával na začátku 20. století. Jeho zápletka se točila kolem vzniku samotných Kingsmanů a Vaughn tentokrát do akce vyslal Ralpha Fiennese, Harrise Dickinsona nebo Gemmu Arterton.

Komiksový akčňák Kingsman: Zlatý kruh začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný