15. dubna 2024 12:00

Drsná komiksová pecka? Reakce na Vránu jsou nadšené, bude následovat Vetřelce

Reboot komiksové Vrány dělá kroky k tomu, aby přes vlažnější první trailer přece jen uspěl.

Filmová společnost Lionsgate zamíchala s premiérami svých chystaných filmů. Nová Vrána tak nepůjde do kin na začátku června, ale posunula se o více než dva měsíce na 29. srpna 2024. Saw XI z populární hororové série se pak opozdí o celý rok a jeho novým českým datem premiéry se stalo 25. září 2025.

Čtěte také: 140 milionů korun za jediný komiksový sešit. Podívejte se na skvost, který trhnul prodejní rekord

Nová adaptace komiksu od Jamese O'Barra, která se točila převážně v Praze, by šla v původním termínu premiéry proti mohutně očekávané čtyřce Mizerů s názvem Mizerové: Na život a na smrt. Raději tedy ustoupila na konec srpna, kdy proti ní bude stát sice další komiksovka Lovec Kraven, jenže ta po fiasku Madam Web ze stejné spider-manovské spin-off série zřejmě není považována za vážnou konkurenci. Největšími podobně laděnými srpnovými filmy budou ještě videoherní Borderlands s premiérou 8. srpna a Vetřelec: Romulus (15. srpna), který bude o dva týdny dříve útočit na podobnou cílovku jako Vrána.

Adaptace slavného komiksu si po neslavně přijatém prvním traileru spravila reputaci na CinemaConu. „Vrána mě dostala. Právě jsme viděli mimořádně brutální eRkovou prodlouženou upoutávku a je to vážně nemilosrdné. Ten film půjde na dřeň. Mluví se tady o něm hodně pozitivně. Opravdu bych se těšil,“ podělil se o své dojmy slavný filmový kritik Erik Davis. Podaří se překonat značnou skepsi mnoha komiksových fanoušků, kteří za ultimátní adaptaci považují tu z roku 1994, při jejímž natáčení za dramatických okolností zemřel představitel hlavní role Brandon Lee?

Nový snímek vypráví o milencích Ericu Dravenovi (Bill Skarsgård) a Shelly Webster (FKA twigs), kteří jsou brutálně zavražděni, když je doženou temní démoni minulosti. Eric se však chopí jedinečné možnosti vstát z hrobu a pod ochranou vrány se jako takřka nesmrtelná bytost vydá na cestu pomsty. V režii Ruperta Sanderse (Duch ve stroji, Sněhurka a lovec) uvidíme v dalších rolích Dannyho Hustona, Lauru Birn, Isabellu Wein nebo českého zástupce Karla Dobrého.

Zdroj: Comic Book Movie, IGN

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný