30. ledna 2023 12:30

Velký návrat Tomb Raidera začíná! Konečně víme, kdo se o něj postará

Lara Croft chystá ohromný návrat na více frontách. Co čeká fanoušky neohrožené hrdinky?

Pán prstenů a seriál Prsteny moci mu nestačí. Amazon se teď vrhne na další slavnou značku, kterou je videoherní série Tomb Raider s hrdinkou Larou Croft. Naposledy jsme ji viděli v podání herečky Alicii Vikander (Ex Machina, Dánská dívka) v roce 2018. Teď se však chystá restart a propojené univerzum po vzoru Marvelu.

Jako první Amazon oznámil hraný seriál, který dostala jako showrunnerka na starost oceňovaná herečka, producentka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora, Na mušce, Indiana Jones a disk osudu). Projekt je ve své rané fázi a není tedy zřejmé, kdo se ujme hlavní role, ale mohla by to být i samotná showrunnerka. Podobnou roli ostatně bude mít i v chystaném pátém Indiana Jonesovi, který je považován za hlavní inspiraci Tomb Raidera.

Seriál bude propojený i s celovečerním filmem, ale není prozatím jasné, jakým způsobem. Logicky by to mělo být přes Laru Croft, možná bude film a seriál sledovat různá její období, je tedy možná i volba jiné herečky. Amazon každopádně chystá univerzum zahrnující filmy, seriály, a dokonce i hry.

Součástí celého projektu je partnerství se studiem Crystal Dynamics, které vyvíjí novou videohru běžící na technologii Unreal Engine 5. Ta by měla představit starší a zkušenější Laru Croft než v předchozí trilogii her vydané v letech 2013 až 2018. Historie videoherní značky však zahrnuje mnoho dalších her a sahá až do roku 1996. První filmovou Larou mimochodem byla Angelina Jolie ve dvojici filmů z let 2001 a 2003.

Část práv na značku Tomb Raider navíc vlastní společnost dj2 Entertainment, která chystá dvě řady animovaného seriálu pro Netflix. Hlavní hrdinku v něm dabuje Hayley Atwell (marvelovská Agent Carter, Kryštůfek Robin).

Amazon má na poli videoherních adaptací velké ambice. Natáčí se seriál Fallout napsaný Jonathanem Nolanem a Lisou Joy (oba Westworld), v přípravě je God of War a mluví se i o Mass Effectu.

Zdroj: The Playlist

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný