16. října 2023 11:35
Adam Vala

Fenomenální úspěch: Taylor Swift se pere s Jokerem, Venoma už zlikvidovala

Trailer koncertního filmu Taylor Swift: The Eras Tour

Slavná zpěvačka Taylor Swift bojuje o rekordy. Jak velký úspěch doteď zaznamenala?

Velká hollywoodská studia se nyní nejspíš chytají za hlavu, proč je něco takového nenapadlo dřív. Zpěvačka Taylor Swift totiž právě dokázala, že kina dokáže zaplnit i film, který nestojí víc jak 20 milionů dolarů, nemá prakticky žádnou marketingovou kampaň a navíc nepotřeboval ani žádné scenáristy.

Záznam jejího koncertu Eras Tour totiž za první víkend v amerických kinech vydělal 96 milionů dolarů, čímž nejenže naprosto smetl říjnový úvodní víkend obou Venomů (80 a 90 milionů), ale málem dosáhl i absolutního rekordu oceňovaného Jokera (96,2 milionů). Koncertní film mladé zpěvačky tak ani nepotřeboval žádnou hororovou tématiku, aby naprosto ovládl měsíc říjen.

Taylor se každopádně dařilo i ve zbytku světa, ze kterého přidala dalších zhruba 30 milionů, takže celková suma dolarů za první víkend dělá aktuálně takřka 130 milionů dolarů. Zde už bohužel zpěvačka takovou sílu jako Batmanova nemesis neměla, miliardový Joker totiž suverénně z celého světa po prvním víkendu přepočítával na kontě 248 milionů.

Film s Taylor Swift hrají pouze od čtvrtka do neděle, je ve velkých kinech a většina fanoušků dorazila už v prvních dnech, což předznamenává, že nejspíš tržby budou rychle padat, takže to nakonec nebude až takový trhák, jak mnozí experti ještě před měsícem předpovídali. Nic to ale nemění na tom, jak úspěšný už nyní celý tento projekt je. V budoucnu tak počítejme s tím, že se o něco podobného bude pokoušet více zpěváků a zpěvaček, ostatně ještě letos nás čeká snímek Beyoncé.

Zdroj: Deadline, Box Office Mojo

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný