19. září 2017 12:25

Tady se dozvíte, jestli jsou druzí Kingsmani nejlepší a nejdrsnější komedie roku!

Eggsyho špiónská parta je zpátky a tentokrát zachraňuje svět před šílenou milionářkou s tváří Julianne Moore. Měli byste být u toho?

Tři roky stará špiónská komedie Kingsman: Tajná služba nemá chybu. Colin Firth si v ní zahrál džentlemanského agenta, který zaučuje sympatického hejska Tarona Egertona, a výsledkem byl ztřeštěný "bondovský" biják, který byl snad drzejší Deadpool. Režisér Matthew Vaughn se po jeho úspěchu rozhodl, že natočí dvojku, která má premiéru už tenhle čtvrtek. Bohužel ale spadl do všech pastí, která jsou na pokračování nastražena, takže se do kina moc nehrňte.

Druzí Kingsmani jsou větší a delší, zároveň ale o tak dvě třídy horší. Film totiž zahlcuje kupa nových postav, které v něm skoro nic nedělají, a se starými hrdiny se často zachází jako s onucemi. Eggsy (Taron Egerton), Merlin (Mark Strong) a především Harry Hart (Colin Firth) jsou pořád super a dalo by se na ně koukat do aleluja. Bohužel jsou ale zavření v nesmyslné a utahané ptákovině, která má mnohem méně akce, než by bylo záhodno.

Neříkám, že ve dvojce Kinsmanů není pár zábavných scén a že není hezky natočená - to bezesporu je. Většinu času ale jen čekáte, až se něco proboha začne dít, protože jediné dvě akční scény, které stojí za řeč, dělí asi dvouhodinová "pauza". Ano, Kingsmani se nafoukli na šílených 141 minut, které zaplňují hlavně zbytečné vedlejší linky a hory vysvětlovacích dialogů. Na nějakou divočinu tak zbývá minimum času, což je vzhled k výborným hlavním hrdinům strašná škoda.

Vaughn jako by najednou neznal míru (jeho první sestřih měl 3 hodiny 40 minut!) a chtěl vyzkoušet každý ujetý nápad, který dostal. Většina z nich ale bohužel moc nezaujme a skoro mám pocit, že se řada originálních scén musela vyházet, aby se stihl odvyprávět alespoň základní příběh. Vzhledem k potenciálu téhle série je to obrovská škoda. Doufejme tedy, že se ze dvojky poučí případná trojka, která snad bude mít stejný šmrnc jako parádní jednička.

Vyrazíte na druhé Kingsmany do kina nebo ne? Dejte vědět v diskuzi. Jo a pokud máte chuť na výbornou drsnou komedii, zkuste raději Zabijáka a Bodyguarda!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný