12. května 2024 15:44

Star Wars posílí legendární Sigourney Weaver. Její film se začne točit už letos

Populární sci-fi série získala nejzářivější hvězdu žánru.

Fanoušci Star Wars mohou slavit. Jejich oblíbené univerzum totiž posílí nestárnoucí Sigourney Weaver, která ztvárnila ikonickou Ellen Ripley v sérii Vetřelec, ale objevila se i v dalších hitových franšízách jako Avatar nebo Krotitelé duchů. Třikrát byla nominována na Oscara za výkony ve snímcích Vetřelci, Gorily v mlze a Podnikavá dívka.

Objeví se jako dosud neupřesněná důležitá postava v celovečerním filmu The Mandalorian & Grogu, kterým vyvrcholí příběh známý ze seriálu The Mandalorian s Pedro Pascalem v hlavní roli Dina Djarina. Zprávu přinesl zpravodaj The InSneider a mezitím ji potvrdilo několik dalších zdrojů.

Snímek bude režírovat Jon Favreau (Iron Man, Lví král), jenž byl jako tvůrce podepsaný nejen pod Mandalorianem, ale také pod dalšími Star Wars seriály Ahsoka a Boba Fett: Zákon podsvětí. Producentsky na něj bude dohlížet Dave Filoni, který se nedávno stal tvůrčím šéfem Lucasfilmu, a samozřejmě také jeho prezidentka Kathleen Kennedy.

Čtěte také: Návrat Obi-Wana Kenobiho? Ewan McGregor nepochybuje o tom, že ještě zamíří do světa Star Wars

Sigourney Weaver si nedávno zahrála hlavní roli v seriálu Ztracené květiny Alice Hartové, uvidíme ji rovněž v chystané trojici filmů Avatar nebo v hororu Dust Bunny po boku Madse Mikkelsena. Pedro Pascal patří momentálně mezi jedny z nejžádanějších hvězd. Ještě letos si střihne dvojku Gladiátora, ale čeká ho i role Mr. Fantastica v marvelovce The Fantastic Four.

The Mandalorian & Grogu se začne natáčet ještě před koncem roku 2024, do kin půjde 21. května 2026.

Zdroj: The InSneider, Comic Book Movie

Trailer nového Star Wars seriálu Akolytka:

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný