22. února 2017 16:54

SPOILER: Odhalily Star Wars knihy pravou identitu Snokea? Tahle teorie rozebírá, odkud pochází

Supreme Leader Snoke bude možná ještě mocnější, než jak se předpokládalo.

Od té doby, co Disney od George Lucase koupilo Star Wars, se v galaxii daleko, daleko odsud dějí velké věci. Kromě nové trilogie a dalších spin-offů celý příběh zároveň doprovází také série knížek, pojmenovaná jako Aftermath. A přesně tato série pomalu odhaluje, kdo je vlastně tajemným záporákem Snokem z filmu Síla se probouzí.

Knihy jsou tři, a aniž bychom příliš spoilerovali, odkazují na Snokea velice specifickým způsobem. Ve zkratce jde o to, že v první knize věří císař Palpatine v to, že temná strana Síly pochází odněkud z neprozkoumaných krajů galaxie. Vybuduje proto několik různých stanic, které se tento zdroj snaží lokalizovat. V druhé knize je odhaleno, že jedna z takových stanic se nachází také na Jakku, nebyla ovšem vybudována, ale místo toho vykopána. Ve třetí knize pak čtenáři přišli na to, že stanice na Jakku sloužila jako záložní plán, pokud by Palpatine zemřel a jeho Impérium padlo.

Podle informací nalezených na Jakku se císař stal posedlým hledáním zdroje temné strany, stanice na Jakku shromažďovala informace, které se k jeho pátrání vázaly. Pokud by Impérium padlo a císař zemřel, informace by byly odeslány jeho nejvěrnějším, aby mohli pokračovat v hledání. Jenže pak se stalo něco podivného.

Císař začal dostávat tajemné signály, které nepociťoval ani Darth Vader. Než se však mohl na místo vydat a prozkoumat ho, byl zabit. Po jeho smrti se skupině zvané „Acolytes of the Beyond“ začaly zjevovat vize starodávného a velice mocného Sitha. Aniž by tedy bylo přímo řečeno, že tím tajemným Sithem byl Snoke, stránka Star Wars Explained dále teorizuje, že to byl on, kdo volal Palpatina k sobě. Je možné, že je Snoke samotným prapůvodem temné strany? Nebo máte pocit, že to s ním bude ještě trochu jinak? Dejte vědět v komentářích.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný