21. prosince 2016 12:30

Sám doma a drogové impérium? Tahle šílená teorie vysvětluje, jak si McCallisterovi mohli dovolit všechen svůj majetek!

Tak počkat…

Snímek Sám doma zná asi každý. Bez téhle filmové klasiky bychom se na Vánoce už asi neobešli. Příběh o tom, jak nezodpovědní rodiče zapomenou malého a k smrti vyděšeného kluka doma a on se musí sám postavit dvěma zlotřilým lupičům, očaroval hned několik generací. Čím jsme ale starší, tím víc si začínáme všímat určitých nesrovnalostí, které se ve filmu objevily.

Tak například, jak se sakra podařilo 8letému klukovi přelstít dva dospělé chlapy? To je ale jenom začátek. Ještě mnohem víc nás totiž zajímá, jak je vlastně možné, že si rodina McCallisterů mohla dovolit všechny ty věci, které jim ve filmu patří. Věci jako obří barák, asi milion vánočních světýlek (to musel být slušný účet za elektřinu!) nebo dovolená v Paříži pro devět lidí! Naštěstí existují lidé, kteří na podobné otázky mají odpovědi.

Podle jedné z online teorií je možné, že byl Kevinův táta trochu víc, než jen pouhý „byznysmen“. Když se totiž jeden z lupičů, Harry, poprvé zastavil u McCallisterů doma, měl na sobě policejní uniformu a Peterova (otec Kevina) první reakce byla „jsem v maléru?“ To pár lidí dovedlo k názoru, že byl Peter takový dnešní Heisenberg, neboli kriminálník, který se živil prodejem drog. Celé impérium mu pomáhal vést jeho syn Buzz a důvod, proč vlastně rodiče Kevina opustili, byl aby zjistili, jak si dokáže poradit s rodinným byznysem v době jejich nepřítomnosti. Docela zajímavá teorie, co?

A nebo je to prostě tak, jak zaznělo ve filmu, dovolenou zaplatili přátelé z Francie a McCallisterovi na tyhle Vánoce zkrátka jenom hodně dlouho šetřili. Osobně se mi ale líbí ta první varianta. A vám?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný