5. prosince 2016 15:00

Od Iron Mana ke Smrtonosné pasti: 5 nejdrsnějších vánočních filmů

Spartakus - (1) - upoutávka

Bijáky, které koření sladké pojetí svátků trochou krve.

Svátky klidu a míru konsternují lidstvo nejméně poslední dva tisíce let. Pokud i vám leze krkem cukrová atmosféra Vánoc, Prima COOL na Štědrý den nabízí drsného Sparkaka... a navíc si teď můžete zavzpomínat na patero bijáků, které se na tenhle magický čas podívaly podstatně brutálnější a zábavnější perspektivou.

5. Santa je úchyl

Co se stane, když Billy Bob Thornton obleče kostým Santy? Přehlídka totální dekadence obsahující opilost, úlety s kdejakou děvčicou a zápletka, která působí, jako by ji napsal Charles Bukowski. Santa je úchyl funguje jako dokonalé očkování mizantropů před vánočními reklamami a všeobecnou snahou vnutit nešťastným lidským existencím "štěstí" ve formě dárků, přecpávání se a hektolistů vaječňáku. Tak na zdraví!

4. Iron Man 3

Zatím poslední sólovka Tonyho Starka disponuje celou řadou motivů, které na první pohled zaujaly diváka. Od polemiky nad povahou záporáků, přes tvorbu vlastních nepřátel až po vztahové peripetie disponuje Iron Man 3 viditelnými motivy - jeden z nich je přesto ukryt zrakům většiny, a to čas Vánoc. Ne nadarmo Tony na konci "daruje" Pepper konec své superhrdinské dráhy a nikoliv omylem odpaluje zloduchy i "weaponizovanými" vánočními dekoracemi. V tomhle filmu už chybí jen líbačka nad detonujícím jmelím...

3. Batman se vrací

Dodnes šíleně nedoceněný druhý batmanovský film disponuje atmosférou temnější než nejkratší den v roce. Jako by už zasněžený Gotham nebyl dostatečně gotický, Batman tentokrát čelí i Tučňákovi a Catwoman, přičemž se zápletkou významně prolínají motivy štěstí a odpuštění. Nakonec právě kus jmelí usmíří Netopýráka s Čičinou - a díky ujetosti Burtonovy režie je to stále uvěřitelnější zvrat než "Martha" v posledním batmanovsky-supermanovském filmu.

2. Smrtonosná zbraň

A-ha! Čekali jste na druhé místě někoho jiného? Tohle ovšem není Smrtonosná past, nýbrž Smrtonosná zbraň! Úplně jiný film! Nějakou bizarní shodou náhod - která se jmenuje Shane Black, tvůrce odpovědný i za vánočního Iron Mana 3 - se totiž i první trampoty Murtaugha a Riggse odehrávají právě na konci roku. Ne snad, že byste to v horkém L.A. příliš rozeznali...

1. Smrtonosná past

Jen jeden film ale může v duši pravého geeka získat vítězný pohár a usednout na trůn netradičního vánočního filmu - Smrtonosná past alias naše první seznámení s Johnem McClanem! Duch Vánoc, to totiž není jenom jmelí, dárky a cukroví. Duch Vánoc, to je především upocený Bruce Willis se samopalem, cigárko na vrcholu Nakatomi Plaza, padající Hans Gruber, zapomenuté přezůvky a především sjednocení rodiny jednoho maniakálního newyorského poldy.

Spartakus na Primě COOL začíná v sobotu ve 22.15. Šťastné a veselé!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný