10. září 2018 10:16

5 filmů s Rockem, které jste možná neviděli... a měli byste!

Doplňujeme vaše resty s Dwaynem Johnsonem.

Již v pátek ve 23.05 se vám na Prima COOL představí Gang v útoku. Dekádu a něco starý sportovní snímek, v němž se Dwayne „The Rock“ Johnson rozhodne vytrénovat z bandy výrostků funkční ragbyový tým, mohl mezi jinými Rockovými šlágry jako Rychle a zběsile trestuhodně zapadnout. Byla by však chyba mu nevěnovat pozornost – Gang v útoku, stejně jako čtveřice dalších Rockových bijáků, totiž patří mezi neprávem přehlížené trefy tohoto moderního akčního hrdiny.

05) Vítejte v džungli

Je tomu už 16 let, co si Rock zahrál v lehce indianajonesovském akčňáku Vítejte v džungli. Pravda, v roce 2002 tu většina publika znala hlavně Seanna Williama Scotta (Stifler z Prciček), který Rockovi zdatně sekundoval. Výsledkem nicméně byla příjemná béčková záležitost, která nešla pro solidní akci i komediální chemii daleko!

04) Gang v útoku

I když byl Rock na počátku kariéry oslavován jako nástupce Arnieho a Slye, sám mnohokrát prokázal, že si troufá i na dramatičtější role. V Gangu v útoku, vzdor názvu, sehraje roli kouče ragbyového týmu mladistvých výrostků, kteří rostou pro kriminál – právě proto se jim však Rock snaží v tomhle sportovním bijáku dát ještě jednu šanci, jak otočit kormidlo svého života pryč od masivního ledovce.

03) Práskač

A máme tu ještě jeden důkaz toho, že Rock zvládá sehrát role, při nichž není zrovna za největšího megavrahouna na obrazovce. V Práskačovi si střihl tatíka, který se ve snaze zachránit svého synátora před kriminálem vydá do útrob drogového kartelu, aby se tu, inu, stal titulním donašečem informací pro autority. Ne snad, že by tu akce zcela absentovala. Je však relativně přízemnější a daleko střídměji dávkovaná, a i proto tahle v zásadě normální kriminálka nedosáhla takového ohlasu, jaký by si zasloužila.

02) Kráčející skála

Kráčející skála byla svého času oslavována jako první velký Rockův biják po Králi Škorpiónovi! Český název filmu má ostatně (paradoxně oproti anglickému jménu) Rockovo jméno už v sobě. I přesto ale tahle sympatická malá akčňárna o veteránovi zvláštních jednotek, který se tak trochu proti své vůli stane poldou v rodném maloměstě (a jme se odtud vykořenit místní nekalé živly), trestuhodně zapadla.

01) Víla Zuběnka

Každý velký macho borec má ve svém repertoáru film jako je tento! Vin Diesel má Dudlíkátora, Arnold zase Poliajta ze školky – a Rock si zkrátka zahrál v podobném ranku na Vílu Zuběnku! Jasně, představa Rocka, kterak mění dětské zoubky za zlaťáky, nemusí pro jeho fanoušky působit tak půvabně jako úvod filmu, kdy je tu za drsného (až příliš drsného) hokejistu. Kdo ale nakonec může říct, že si jen tak pro parádu mezi akčními nářezy točí pohádky? No jedině Rock!

Gang v útoku začíná na Prima COOL v pátek ve 23.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný