3. ledna 2017 11:41
Adam Vala

Obrovská záhada odhalena! Víme, proč Darth Vader bydlí na lávou obklopeném hradě!

Obrovská záhada odhalena! Víme, proč Darth Vader bydlí na lávou obklopeném hradě!

Pokud jste už viděli Rogue One, určitě jste si v krátkých scénách užili návratu několika ikonických postav. Už dlouho dopředu se mluvilo o tom, že jednou z nich bude i Darth Vader, kterého kamera zastihla v jeho černočerném hradě, pravděpodobně na planetě Mustafar. Více o paláci Sithského lorda mluvil producent filmu Doug Chaing.

V rozhovoru pro magazín StarWars.com uvedl, že důvod, proč si Darth Vader postavil palác na místě, kde ho Obi-Wan Kenobi téměř zabil, má co dočinění se snahou vyrovnat se se vším, co se kolem Anakina Skywalkera v posledních dnech před kompletním přechodem k temné straně Síly stalo. Vader na Mustafar údajně létal kvůli meditacím a rekonvalescenci.

Výstavba paláce pak dávala smysl, ale ani samotný hrad není jen základnou s věží. Vše má své opodstatnění a podle Chainga byl Vaderův palác vybudován na základech mnohem starších struktur. Při pohledu na základnu je totiž zřejmé, že původní budova sloužila k jinému účelu.

Vše vypadá jako malá přehrada na lávu, ze které se před vybudováním paláce extrahovala energie. Pod hradem je pak i velká přírodní jeskyně, kam odchází temný lord meditovat. Naproti tomu věž je Vaderovým vlastním vyjádřením a tvar ladičky má co dočinění s koncentrací temné Síly a snahy působit na ostatní jedince, kteří ji cítí.

Vzhledem k tomu, kolik dalších filmů, nesouvisejících s hlavní dějovou linií Hvězdných válek, je v přípravě, je pravděpodobné, že se v některém z nich dočkáme dalšího vysvětlení, případně prohloubení celé mytologie.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný