14. září 2023 13:45

Nové Star Wars splnily fanouškům obrovský sen. Milovaná postava se předvedla v epickém stylu

Star Wars fanoušci po letech zklamání konečně jásají nadšením. Jaký obrovský sen se jim splnil?

Fandové Star Wars v posledních letech neměli mnoho důvodů k radosti. Konec nové trilogie zanechal hořkou pachuť v ústech, se spin-offy se skončilo po neúspěchu Sola a na seriálovém poli je to zatím tak půl na půl. Mandalorian střídá světlejší momenty s těmi slabšími, Boba Fett a Obi-Wan jsou považovány za zklamání a zbožňovaný Andor pro změnu nedokázal zlákat masy, ačkoliv je to vedle filmového Rogue One suverénně to nejlepší, co za éry Disneyho ve Star Wars vzniklo. Nyní se ale přece jen začíná blýskat na lepší časy.

Na Disney+ totiž před pár týdny dorazila seriálová Ahsoka s Rosario Dawson v hlavní roli a po páté epizodě už je víceméně jasné, že tvůrce seriálu Dave Filoni se rozhodl plnit fanouškům dlouholeté sny. V posledním díle se totiž vrátil na scénu milovaný Anakin Skywalker, který se spolu s Ahsokou (mladou i starou) vydal pomocí flashbacků na dojemnou pouť do období Klonových válek. Vše samozřejmě dávalo smysl v rámci vyprávěného příběhu, podstatné však je, že tenhle hraný výlet do éry, o níž vyprávěly doposud jen animáky, působil krásně věrně a nadmíru epicky. Krátce po premiéře nové epizody se tak na sociálních sítích objevily názory, že by u Disneyho takhle klidně mohli přetočit celé Klonové války.

K tomu asi jen tak nedojde, minimálně však bylo fajn vidět Haydena Christensena zpátky v roli, která ho tolik proslavila. A získat v ní konečně respekt, který mu v době prequelů občas od fanoušků neprávem chyběl. Kromě parádního camea se však povedl i samotný závěr epizody, kdy se tak trochu avatarovsky vsadilo na spojení mytických stvoření s jádrem příběhu, takže vznikl jeden z nejsilnějších Star Wars momentů posledních let. Jinými slovy to vypadá, že se Star Wars konečně vracejí v plné síle, a my se tak nyní jen modlíme, nejen aby si Ahsoka zachovala takovou kvalitu i v dalších epizodách, ale aby se povedlo zreplikovat stejné pocity i u dalších projektů.

Zdroj: Autorský text

Ondřej Mrázek

redaktor Prima COOL

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný