5. dubna 2022 13:30

Potitulkové scény Morbia souvisí se Spider-Manem a světem Avengers. Škoda, že nedávají smysl

Komiksová novinka Morbius nabízí hned dvě potitulkové scény, které spojuje navrátilec ze spidermanovského světa.

Očekávaný komiksový horor Morbius se sice zatím dočkal spíše rozpačitých reakcí, to však nic nemění na tom, že minimálně potitulkové scény jsou pro další vývoj spidermanovského univerza od Sony velmi důležité. Co se v nich odehrává?

POZOR, následující odstavce obsahují spoilery!

V první scéně se objevuje Michael Keaton, který si ve Spider-Manovi s podtitulem Homecoming zahrál zajímavého padoucha Adriana Toomese, známého též jako Vulture. Prostřednictvím fialové trhliny na nebi, která byla vidět ve filmu Spider-Man: Bez domova, se Vulture (ačkoliv to vůbec nedává smysl...) objeví v realitě, v níž se odehrává i příběh Morbia. Přestože se záporák ocitne ve vězeňské cele, v Morbiově realitě se (na rozdíl od té Spider-Manovy) o odsouzeného zločince nejedná, a tak se zřejmě brzy dočká propuštění…

… což se ve druhé potitulkové scéně také potvrdí. V ní už je totiž Toomes na svobodě, ba co víc, podařilo se mu dát do kupy nový superoblek. Jako Vulture tedy kontaktuje Michaela Morbia a upřímně mu vyloží, že nemá ponětí, jak se do této reality dostal; ale nepochybuje, že to má něco společného se Spider-Manem. Přestože v Morbiově příběhu zatím nehrál Spider-Man žádnou roli, upíří doktor je Vulturem zjevně zaujat, a tak souhlasí s tím, aby se skamarádili... i když zřejmě vůbec netuší, kdo je Spider-Man.

Vzhledem k tomu, že se Morbius většinu filmu snažil vzepřít svému vnitřnímu zlu, je takové rozhodnutí přinejmenším podivné, avšak zjevně slouží vyššímu cíli: Vytvoření týmovky o Spider-Manových nepřátelích známých jako Sinister Six. Poté, co se řada členů tohoto uskupení už objevila v úspěšném No Way Home (např. Doctor Octopus, Electro či Sandman), může taková snaha vyznívat podivně. Sony ovšem sveřepě pokračuje ve vytváření galerie antipavoučích záporáků, v jejímž čele zatím trůní Venom, a je jen otázkou časy, kdy všechny padouchy spojí v jednom filmu.

ZDROJ: IndieWire

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný