24. ledna 2022 23:00

Nová členka Avengers: Kdo je America Chavez a proč naštve spoustu lidí?

První český trailer filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Marvel chystá ve filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství představení nové hrdinky. A už teď je jisté, že ji bude řada lidí nenávidět.

Marvelovský vesmír se neustále rozšiřuje a ve snímku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství si odbude debut další z mladých hrdinek, které jednoho dne převezmou žezlo tahounů Marvel Cinematic Universe a možná i (mladých) Avengers. Přivítejte Americu Chavez alias Miss Americu.

Kdo to je?

America Chavez je doslova superhrdinkou nového věku, která řadu konzervativních diváků jistojistě nadzvedne ze židle. Jde totiž o první marvelovskou LGBTQ postavu, kterou komiksový gigant představil v papírové podobě již v roce 2011. Rozhodně ale neplatí, že by America Chavez byla zajímavá jen svým liberálním postojem k životu.

Má totiž i zajímavou minulost, neboť nejde o hrdinku pocházející z čehokoliv, co by mohlo připomínat naši Zemi. Komiksová America vyrostla v dokonalé dimenzi Utopian Parallel, její rodiče však zahynuli při ochraně tohoto metaforického ráje. Po poněkud klasickém spider-manovsko/batmanovském zrození se mladá America rozhodla svůj domov opustit a začala v jiných, přízemnějších dimenzích zachraňovat životy pod zdánlivě vlasteneckým pseudonymem Miss America.

Co umí?

Jelikož pochází z jiné dimenze, asi nikoho nepřekvapí, že America disponuje klasickou paletou nadlidské síly, rychlosti či odolnosti. Rovněž ale ovládá silou své vůle i cestování mezi dimenzemi, což jistě potěší hráče Bioshock Infinite, kteří moc dobře vědí, k jakým scénám tyto dovednosti mohou posloužit.

Pro Marvel je nicméně America cenná i kvůli něčemu úplně jinému. Jelikož se (velmi zjednodušeně) jedná o obyčejnou mladou holku s divnou minulostí, může velmi snadno promlouvat k řadě dnešních diváků s menším počtem křížků na krku. Zvládne tudíž zaujmout tu sortu diváků (a hlavně divaček), které si zase tolik nepotrpí na fiktivní miliardáře, supervojáky nebo severské bohy.

Kdy se jí dočkáme?

America Chavez zatím svou sólovku nedostane, a to ani v televizním seriálu po vzoru jiné mladé nastupující hrdinky Ms. Marvel, jež se z televizní obrazovky přesune rovnou do dvojky Captain Marvel. Místo toho America zazáří v již výše zmíněné druhé sólové štaci Doctora Strange, která možná přivede i novou tvář Iron Mana. Stephen Strange totiž na konci filmu Spider-Man: Bez domova porušil řád mnohovesmíru a bude muset se svými osvalenými bicepsy zabránit apokalypse, kterou chce rozpoutat Strange z paralelní reality.

Jelikož jsme v první zveřejněné upoutávce viděli z Americy Chavez jen pár útržků (nejvíce pozornosti si vysloužila její slavná džínová bunda s pěticípou hvězdou na zádech), musíme si na první pořádné odhalení nové hrdinky počkat. Již nyní ale víme, že ji ztvární mladičká Xochitl Gomez, která rozhodně vypadá přesně tak sympaticky, jak bychom od nové hvězdy Marvelu očekávali. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství každopádně dorazí do kin již 5. května 2022.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný