16. listopadu 2023 10:41
redakce Prima Cool

Všechno podstatné, co potřebujete vědět o novém dílu série Hunger Games

Nový přírůstek v sérii Hunger Games nese podtitul Balada o ptácích a hadech a odehrává se více jak 60 let před posledním dílem, díky čemuž mohou diváci poznat trochu z minulosti Corionaluse Snowa, budoucího ředitele Panemu.

Corionalus jako mladý dostane za úkol být mentorem jednoho z vyvolených, kteří i tentokrát budou bojovat o přežití. Bohužel mu bude přidělen největší outsider, dívčí zástupkyně chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. Na boj na život a na smrt v Hladových hrách se mohou fanoušci těšit na 16. listopadu v kinech. Film je zpracován podle stejnojmenné knižní předlohy od Suzanne Collins.

Děj filmu začíná v době, kdy se odehrávají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítězství. Bohužel, štěstěna mu není moc nakloněna, protože dostane ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray.

V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla, nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit. Pokud patříte mezi ty, kteří si před filmem rádi přečtou knihu, Albatros Media aktuálně nabízí tento titul s filmovým přebalem.

Na režisérském křesle i tentokrát seděl Francis Lawrence, který režíroval kromě předchozích dílů Hunger Games například Vodu pro slony, Rudou volavku nebo Constantine.  O hudbu se postaral James Newton Howard (Fantastická zvířata, Bourneův odkaz), scénář napsal Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček, Star Wars: Síla se probouzí).

Taky herecké obsazení je pestré. Mladého Corionala Snowa hraje seriálový a filmový herec Tom Blyth. Za filmovou Lucy Gray stojí Rachel Zegler jejímž filmovým debutem byla role v muzikálu West Side Story režírovaném Stevenem Spielbergem. Za tuto roli získala Zlatý glóbus pro nejlepší herečku ve filmové komedii nebo muzikálu, zároveň se stala první herečkou kolumbijského původu která v této kategorii zvítězila a zároveň nejmladší vítězkou v této kategorii ve věku 20 let.

V dalších rolích se objeví Peter Dinklage, Viola Davis, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Laurel Marsden, Ashley Liao, Mackenzie Lansing a další.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech od čtvrtka 16. listopadu v českých kinech!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný