18. ledna 2024 13:25

Boj s nejnebezpečnější drogou v omamném podání. Trailer nové slovenské krimi je strhující

Teaser trailer krimi filmu Fentasy

Už brzy dorazí do českých kin snímek Fentasy, který se zabývá současným strašákem ulic a klubů, extrémně silnou návykovou drogou fentanyl.

Droga padesátkrát silnější než heroin má na svědomí životy takových hvězd, jako byli Prince, Coolio, Tom Petty, Mac Miller nebo Lil Peep a první oběti už má i u nás. V USA o jejím užívání mluví jako o epidemii a ročně konzumaci nepřežijí desítky tisíc lidí. Slovenská režisérská dvojice Samuel Vičan a Anastasia Hoppanová, která napsala scénář tohoto filmu, vycházela dokonce ze skutečného příběhu, jenž se odehrál na Slovensku v letech 2009 až 2011.

Sofie (Kristína Kanátová) nadevše miluje divoké večírky. A to hlavně ty, na kterých jsou hlavním zdrojem zábavy látky silnější než alkohol. Se svým novým přítelem Pellerem (Noël Czuczor), amatérským chemikem, rozjíždí velmi lukrativní podnikání. Když se totiž jakákoliv podomácku vyrobená droga řízne fentanylem, její účinky se závratně násobí. A stejně tak zisk.

Podívejte se: Fentanyl v USA zabije 100 tisíc lidí ročně

Co na tom, že jejich droga se pro mnohé stává smrtícím koktejlem, když teď vládnou pouliční scéně. Euforii z rychle rostoucího bohatství vystřídá kruté vystřízlivění. Jejich úspěch velmi brzy přiláká pozornost policie v čele s kriminalistou Danielem (David Švehlík), ale hlavně ruské mafie, která konkurenci netoleruje. Sofie se rozhodne hrát vabank a nezáleží, kolik životů to bude stát.

V dalších rolích nesmlouvavě natočeného krimi thrilleru uvidíme Annu Jakab Rakovskou, Tomáše Magáta, Bronislavu Kováčikovou, Petera Ondrejička, Viktorii Šuplatovou či Vladimíra Jedľovského. Fentasy dorazí do českých kin už 14. března 2024.

Zdroj: Bioscop

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný