19. září 2016 15:29

Fallout vs. Mirror’s Edge: 5 nejméně spolehlivých kurýrů z filmů, seriálů a videoher

Cizinec - upoutávka

Téhle bandě řemeslo moc dobře nejde.

Steven Seagal znovu razí do akce – ve čtvrtečním cooltovním movie Cizinec se vám ve 22.20 představí jako kurýr, který si transport svého citlivého nákladu raději rozmyslí a adresátovi vše spočítá i s úroky. Sebranka filmových doručovatelů je vůbec prazvláštní, ač vcelku mrňavá, vzpomněli jsme proto na několik dalších podobných (a řádně nespolehlivých) gerojů.

Frank Martin (Kurýr)

První na mysli vytane hlavní frajer z filmové série Kurýr – svou přepravní profesi si ostatně tenhle veterán elitních jednotek dal přímo do názvu filmů. Frank sice zpočátku působí jako typický bastard, který převáží, co se komu hodí, a nemá zbytečně mnoho otázek. Velmi brzy však své motto poruší a na konci je to samozřejmě on sám, kdo svým zadavatelům pořádně zatopí pod kotlem!

Kurýr (Fallout: New Vegas)

Prakticky přesně opačně je na tom hráčův avatar v postapokalyptickém RPG Fallout: New Vegas. Kurýr je totiž jeho univerzální jméno, ačkoliv se hráč samozřejmě klidně může pojmenovat klidně jako Daniel Nekonečný. Nejenže ve hře samotné mnohdy přepravujete pro NPC postavy kdejaký kontraband, ale celá story samotná začíná špatně vyvedenou zásilkou, po níž se probudíte na dně svého hrobu!

Faith (Mirror’s Edge)

Pro interaktivní povahu je kurýr věru doslova ideální profese hrdinů z jedniček a nul. Obdobně je tomu i v sérii Mirror’s Edge, kde mají během totality kurýři za úkol přepravu balíčků pro hnutí odporu (nebo spíše disidenty) vskutku netradičním způsobem – parkourovým poskakováním po mrakodrapech! Díky pohledu z jejich očí se z toho tentokrát nesvírají půlky jenom jim samotným, ale i hráčům v jejich digitálních tělech!

Posádka Serenity (Firefly)

Řemeslo filmových kurýrů se mnohdy přímo překrývá s pašeráctvím – a proč nesáhnout po archetypálním příkladu partičky létajícího kosmického vraku jménem Serenity. I když paleta jejich práce občas sahá i k žoldákům a zlodějům, mnoho úkonů, jež si žádají jejich expertizu, je i vyloženě logistického charakteru. V souladu s žánrem jejich působení – vesmírným westernem – však Serenity namísto citlivých balíčkům častěji převáží mnohem přízemnější zakázaný matroš, například prosté... krávy.

Johnny Mnemonic (Johnny Mnemonic)

Ani s příchodem digitálního věku kurýři nevymřeli – důkazem budiž hlavní hrdina filmu (a povídky) Johnny Mnemonic. Ten ve futuristické kyberpunkové budoucnosti roku 2021 ve svém mozku přepracuje neuvěřitelnou pálku 120 GB! Ptáte se, proč nesáhl po obyčejné flashce? Inu, film vznikl v roce 1995, povídka dokonce v roce 1981. A tehdy byly podobné cifry podobně astronomické jako vize kurýra, který jako harddisk používá vlastní hlavu.

Cizinec vyráží na šichtu ve čtvrtek od 22.20 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný