11. května 2023 18:30

Nové Frankensteinovo monstrum: Emma Stone ožívá v hvězdami nabitém traileru

Trailer filmu Poor Things

Jeden z největších podivínů Hollywoodu zlákal do svého frankensteinovského filmu mnoho hereckých hvězd.

Pokud jste znudění generickými kousky z produkce streamovacích gigantů, pak by vás mohl potěšit trailer novinky Poor Things od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose, který zaujal filmy jako Humr, Favoritka, Zabití posvátného jelena nebo Špičák.

Jedná se o bizarně laděný mix romantiky, hororu a sci-fi z viktoriánské éry podle stejnojmenného románu spisovatele Alasdaira Graye, který je přímo inspirovaný klasikou od Mary Shelley. Emma Stone se v něm ztvární Bellu Baxter – ženu, která je přivedena zpět k životu poté, co jí dají mozek nenarozeného dítěte. Vědce, který ji oživí, se chopí Willem Dafoe. V dalších rolích se můžeme těšit na Marka Ruffala, Jarroda Carmichaela, Ramyho Youssefa, Margaret Qualley nebo Christophera Abbotta.

Emma Stone se objevila už v předchozím počinu režiséra Lanthimose. Byla jím Favoritka s deseti nominacemi na Oscara. Sošku nakonec získala jen Olivia Colman za hlavní roli královny Anne. Poor Things vstoupí do amerických kin za začátku září 2023, česká premiéra zatím nebyla stanovena.

Zdroj: Variety

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný