21. února 2024 14:10

Pravda o další bondovce: Nejpovolanější osoba prozradila, jak to s ní teď vypadá

Daniel Craig už se jako James Bond nevrátí a vzhledem k závěru jeho série bude bondovská franšíza začínat od bodu nula. Jaké jsou tedy plány na další dobrodružství tajného agenta, kterého zná každý?

Ať už bude příští bondovka jakákoli, zcela nevyhnutelně půjde o další restart. Spekuluje se o různých obsazeních i pojetích, před nějakým časem se dokonce mluvilo o účasti Christophera Nolana. Ten se láskou k agentu 007 nijak netají a jeho náklonnost k Bondovým dobrodružstvím se promítá do jeho filmů, koneckonců Počátek pracoval s výrazně bondovskými motivy, protagonista Tenetu je prakticky agent 007 vším kromě jména a Temný rytíř povstal nese pár znepokojivých podobností s filmem Jeden svět nestačí.

Čtěte také: Opravdový James Bond. Agent 007 vznikl podle hrdiny, který za války zachránil 4 500 lidí

Jen pro tvé uši

Podle jistých spekulací navázala studia EON a Amazon s Nolanem kontakt s úmyslem adaptovat jeden z klasických románů Iana Fleminga a zasadit film do doby vzniku knihy, čímž by nám vznikla zajímavá retro-bondovka. Nicméně Nolan hodil do tohoto snění vidle. Spekulace rázně popřel s tvrzením, že i kdyby to byla pravda, stejně by nám nic neřekl.

„Byla by to skvělá příležitost. Zároveň vás práce s takovou postavou svazuje. Musí to být správný moment kreativního života, kdy můžete vyjádřit, co chcete vyjádřit, a vážně se ponořit do práce v rámci těch omezení, protože tohle není něco, co chcete pokazit,“ vyjadřuje se slavný tvůrce. „Během let jsem mluvil s producenty Barbarou Broccoli a Michaelem G. Wilsonem. Tu postavu vážně miluji a jsem vždycky nadšený, když můžu vidět, jak ji zpracují. Možná to jednoho dne vyjde. Musíte být potřeba, práce musí potřebovat vás.“

Dnes nenatáčej

Podle všeho tedy můžeme brát Nolanovu účast jako drb, mnohem konkrétnější informace k tomu, co se kuje v zákulisí nových bondovek, prozradila webu Deadline hlavní producentka série Barbara Broccoli: „Ne, není nic, co bych vám o příští bondovce řekla. Nic k tomu nemám. Nic se ještě neděje.“ O to víc se samozřejmě můžeme těšit, co s agentem s povolením zabíjet tvůrci vymyslí, ostatně producentka je v tomto ohledu optimistická. S franšízou je prý vždy kam jít:

„Když se vrátím ke Zlatému oku, každý říkal ‚studená válka je pryč, zeď je pryč, Bond je mrtev, není ho potřeba, vládne mír a už nejsou padouši.‘ To se tak spletli! Daniel nám dal schopnost vytěžit emocionální život té postavy, zároveň byl svět na tohle připravený. Podle mě ty filmy odrážejí dobu, kdy vznikají, a je před námi ještě kus cesty, když chceme vymýšlet další kapitolu, a ještě jsme s tím ani nezačali,“ uzavírá producentka, podle které jsou tudíž veškeré spekulace o další bondovce zatím jen internetovým výmyslem.

Zdroje: Geek Tyrant/Deadline

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný