29. července 2018 11:33

Cooltovní srpnové čtvrtky na Prima COOL: Černý jestřáb sestřelen vs. Jedinečný

Připravte se na seriózní béčka i na film, který navždy ovlivnil podobu válečné kinematografie!

Ani ve druhé půlce prázdnin nebude nouze o nejrůznější akční pochutiny – v jejich čele je koneckonců biják, který navždy proměnil podobu válečného žánru!

Masakr na střední škole

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 2. srpna ve 22.25

I o prázdninách se podíváme do školních lavic, naším kantorem však bude Dolph Lundgren v Masakru na střední škole! Dolfi tu jako učitel dějepisu (také však samozřejmě exmariňák) dohlíží na svéráznou partu poškoláků trestaných za nejrůznější přestupky. Snímek však není o jeho souboji s výrostky, ba naopak! Co čert nechtěl, školu totiž chtějí přes noc využít gangsteři snažící se z vedlejší budovy ukrást tuny drog. A študáci s Dolfim jim stojí v cestě. Tahle nesourodá parta, v níž nechybí ani těhotná študačka, se však v béčkové variaci na Smrtonosnou past nenechá jenom tak vygumovat a rozjede třeskutý souboj s lupiči!

Jedinečný

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 9. srpna ve 22.25

Týden nato nás počastuje snímek, který byl kdysi znám jako sci-fi biják od Jeta Li... A dnes je znám spíše jako jeden z prvních větších snímků Jasona Stathama. Li si přesto zaslouží poklonu díky své dvojroli – v Jedinečném totiž sehrává jak roli hlavního hrdiny, tak i hlavního darebáka. Ano, biják se odehrává napříč paralelními realitami, mezi nimiž si antagonista cestuje a zabíjí svá nejrůznější já. Čím více lidí totiž sdílí stejnou "duši", tím více se mezi nimi rozmělňuje jejich síla. Jak zlá verze Jet Li, tak i hodná verze Jet Li tak platí pomalu již za superhrdiny... Ale záporák se o své schopnosti rozhodně nechce dělit. Rozjíždí se tak souboj o to, kdo bude Jedinečný!

Není úniku

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 16. srpna ve 22.25

Belgický nadčlověk Jean-Claude Van Damme nás zas o týden později zavede do vězeňského prostředí! Však to znáte – JCVD tu sehraje uprchlého vězně na útěku před zákonem, který se omylem ukryje v domku, jehož sexy majitelka vede spravedlivý souboj s důlní společností toužící barabiznu strhnout. Klasická zápletka odkazuje k nejrůznějším tradičním westernům, oproti nim však Není úniku předvede samozřejmě nejen přestřelky, ale i Van Dammovy klasické karate maniakality. Zaujme skutečnost, že je tenhle biják v rámci Jean-Claudeovi filmografie povážlivě serióznější než bývá obvyklé...

Agent z Hongkongu

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 23. srpna ve 22.25

Aby mezi těmi všemi serióznějšími akcemi nebylo zase tak smutno, počastuje nás předposlední srpnový týden Jackie Chan jako Agent z Hong Kongu. Také zdejší story následuje mustr známý z jiných Jackieho snímků – jako průměrný prodavač se tu po chycení lupiče proslaví po celém světě a ukáže se, že jde o syna dvojice legendárních tajných agentů! Asijská variace na klasické bondovky není sice přímo groteskou, přesto však nabízí jak Jackieho typické gagy, tak i další salvu nejrůznějších šílených kaskadérských kousků!

Černý jestřáb sestřelen

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 30. srpna ve 22.25

Finále prázdnin pak doprovodí cooltovní válečný velkofilm Černý jestřáb sestřelen! Snímek podle skutečných událostí z Bitvy o Mogadišo sleduje nevydařenou armádní operaci, která se (dílem sestřelení dvou vrtulníků) promění z rychlé akce elitních jednotek v urputný dvoudenní zápas s celým městem plným povstalců. Černý jestřáb nejenže padl jako ulitý do éry válek po 11. září (ačkoliv islamisty paradoxně vůbec neřeší a vyšel ještě před zářím 2001), ale ovlivnil i podobu mnoha dalších válečných filmů (a her) prakticky až do dnešních dní.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný