28. června 2021 00:07

7 nejlepších komedií s Adolfem Hitlerem: Od Hanebných panchartů k Deadpoolovi 2

Adolf Hitler se samozřejmě dočkal spousty komediálního pošťuchování. Tady je přehled toho nejvydařenějšího.

V sobotu večer bude Prima COOL patřit satirické komedii Už je tady zas. Adolf Hitler se v ní probudí v moderním Berlíně a bude jen zírat na to, jak na tom dnes Německo je. Zjevně absurdní premisa bijáku je natočená napůl dokumentárním stylem v duchu Borata, jen tentokrát před kamerou místo kazašského diplomata chodí vůdce Třetí říše. Není to však rozhodně poprvé ani naposledy, co si filmaři z Hitlera tropí nebetyčné šprýmy. Tenhle žánr má naopak dlouhou tradici!

07) Zítra ráno vstanu a opařím se čajem

Ostatně, nemusíme pro hitlerovské komedie chodit zrovna daleko! I československé Zítra ráno vstanu a opařím se čajem je rozhodně komedie, která řeší i Adolfa Hitlera. Pravda, přímo Adolf není zrovna předmětem vtipů, jeho celoživotní snaha však rozhodně ano. Je však nesporné, že lze osidla humoru kolem vůdce roztočit ještě daleko víc.

06) They Saved Hitler’s Brain

Mohlo by se zdát, že jsou komedie s Hitlerem nový vynález, ale chyba lávky! Už v roce 1968 totiž vznikl bizarní biják o záchraně Hitlerovy hlavy, kterou výzkumníci převezli do Jižní Ameriky. A výsledek byl přesně tak šílený a delikátní, jak to celé na první dobrou zní!

05) Deadpool 2

Tak trochu do těchhle vod zaplul i druhý Deadpool, ačkoliv jen skrze potitulkovou scénu. Wade se v ní zjevně vrátí nazpět časem do porodnice na konci 19. století, ale namísto, aby malého Adolfa sprovodil ze světa, ho začne chovat... a nakonec se ho dokonce pokusí přebalit!

04) Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Pravdou je, že se Adolf ve třetím Indym moc neohřeje. Ukáže se jen na pár sekund, aby Indymu podepsal deníček, a pak se zase vrátí zpátky na literární barbecue. Bramborovou pozici mu však udělujeme napůl z nostalgie. Pro mnohé z nás to totiž bylo poprvé, co se ukázalo, že filmy dovedou s Hitlerem zacházet jinak, než ho jen ukazovat v archivních záběrech.

03) Králíček Jojo

A jak jsme se od té doby posunuli. Nejnovější biják ukazuje Hitlera jako fiktivní postavu v mysli mladého klučíka na sklonku války! Zdejší Adolf tak může vyvádět ledajaké skopičiny, aniž by se film sám musel nutně vzdálit od reality. Králíček Jojo právem platí za jednu z nej komedií loňského roku a je moc fajn, že letos konečně dorazil i k nám.

02) Už je tady zas

Většina filmů o Hitlerovi se strefuje do mentality 30. a 40. let minulého století – a samozřejmě právem. Už je tady zas si však vybojovalo stříbro právě tím, že je nesporně mnohem aktuálnější satirou. Takhle se má točit moderní film o Hitlerovi, dámy a pánové!

01) Hanebný pancharti

Konec dobrý, všechno dobré – tedy pro všechny krom Adolfa! Kdybychom si totiž měli vybrat film, který si z vůdce dělá nejlepší šprýmy, pak jsou to Tarantinovi Hanebný pancharti. Nápad, že třetí říše skončí (napůl omylem) v jednom pařížském kině tak, jako zde, je zkrátka přitažlivější než Mélanie Laurent!

Už je tady zas začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný