14. března 2016 15:16

5 věcí, které potřebujete vědět o novém Spider-Manovi!

Kdypak dostane sólový film?

V květnové komiksárně Captain America: Občanská válka se Steve Rogers nepohodne s Tonym Starkem a Avengers se rozetnou vedví. Někomu přijde vládní dohled nad superhrdiny jako dobrý nápad, jiní se mu hodlají do poslední chvíle bránit. A jak jsme zjistili v posledním traileru, do téhle šlamastyky se zaplete i Spider-Man, který bude (alespoň na začátku) stát na Tonyho straně. Někdo samozřejmě ví proč, jiní ale trochu tápou. Tak si raději pojďme vysvětlit, co přesně se v tuhle chvíli děje.

1) Spider-Man jede od nuly

Jen pro absolutní pořádek: Nový Spider-Man nijak nesouvisí s klasickými filmy Tobeyho Maguirea ani s novou sérií, v níž si Petera Parkera zahrál Andrew Garfield. Studio Sony za vším udělalo tlustou čáru a půjčilo Spideyho Marvelu, který jej vmísí do filmového vesmíru s Avengers.

2) Příští rok Spider-Man dostane vlastní film

Nový Spider-Man se poprvé objeví v Občanské válce, už v červenci 2017 se ale dočká i vlastního filmu. Ten režíruje Jon Watts (Cop Car), a po Spider-Manově boku se v něm objeví disneyovská hvězdička Zendaya a především nová tetička May, již si zahraje oscarová Marisa Tomei. Nemusíte se ale bát dalšího originu, tedy opakování zrodu hlavního hrdiny. Ten se výjimečně přeskočí a dostaneme „řadový“ spider-manovský příběh, který má být do velké míry středoškolskou komedií.

3) Nového Spider-Mana hraje Tom Holland

Superman je Brit a Spider-Man už teď taky. Nového Petera Parkera totiž hraje (nyní) devatenáctiletý londýnský rodák Tom Holland, který prorazil díky katastrofickému filmu Nic nás nerozdělí (a objevil se po boku Chrise „Thora“ Hemswortha v námořnickém dramatu V srdci moře). Tom je komiksovému Spideymu hodně podobný a dokonce zvládá základy akrobacie a metání kotoulů. Měli bychom tedy konečně dostat superhrdinu, jemuž půjde uvěřit 17 let.

4) V Občanské válce bude Spider-Man jen chvíli

Ačkoliv byla dohoda mezi Sony a Marvelem dlouho nejistá, Spider-Man byl ve scénáři Občanské války od samého začátku. Režiséři studiu tvrdili, že mají záložní verzi příběhu (a neměli ji!), takže si docela oddechli, když všechno klaplo. Spidey v každém případě nepobyde na plátně moc dlouho. Měl by ale v Občanské válce hrát klíčovou roli, tak doufejme, že ho úplně nezastíní početná konkurence.

5) Spider-Manův kostým je inspirovaný jeho začátky

V komiksech (a předchozích filmech) si Peter Parker svůj kostým vyrobil sám, tady to ale vypadá na pomocnou ruku od Tonyho Starka. Právě Iron Man zřejmě přišel s mnoha vylepšeními pavoučího obleku (viz kontroverzní „zoomovací oči“), všechny hi-tech vychytávky jsou nicméně zapracovány do starého designu. Nový Spider-Man je přiznaně inspirovaný komiksy Stevea Ditka z 60. let a Johna Romity Jr. z 80. let. Jeho modernější pojetí se tudíž mísí se spoustou pavoučí historie, což má vést k ideální kombinaci pro několik diváckých generací.

Jak se nový Spider-Man (z těch pár vteřin…) zamlouvá vám? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný