3. srpna 2015 14:00

Sheldon ve Škole svádění: Jak začínalo 7 hvězd Teorie velkého třesku?

Odkud jste je znali, ještě než jste je poznali?

Žádný učený z nebe nespadl, a platí to dvojnásob pro hereckou profesi. Ještě předtím, než se mnohé slavné a kultovní tváře zapsaly do dějin filmu nebo televize, si totiž obvykle musely vyžrat ty nejpodřadnější vedlejší role. Platí to samozřejmě i pro Teorii velkého třesku, pro jejíž ansámbl byl seriál – až na dvě čestné výjimky – dlouho vysněným, skoro až vymodleným průlomem. Kdo TBBT vděčí za kariérní průlom a koho jste naopak mohli už roky nazpět vidět v dětských rolích? Čtěte!

Jim Parsons

Ještě předtím, než se Jim Parsons stal nejslavnějším nerdem celé planety, vyškrabával dno herecké dráhy – poprvé před kamerou stanul v roce 1999 v epizodní roli seriálu Soudkyně Amy. Parsons vůbec hrál odjakživa podivíny. Jeho dalším zásekem byl klingonštinou mluvící divňous v režijním debutu Zacha Braffa (Scrubs: Doktůrci) Procitnutí v Garden State. A dva roky na to se objevil i ve Škole svádění, a opět to nebylo zrovna v roli ústředního nadsamce.

Johnny Galecki

To Leonardův představitel začínal mnohem dříve a svého času i mnohem úspěšněji. Už jako malý capart si totiž zahrál v Roseanne a Vánočních prázdninách, dvou typických masově populárních produktech zdegenerovaných 80. let. Ani poté nestál zcela mimo dění – znát ho můžete z prvního filmu o Mr. Beanovi nebo třeba hororu Tajemství loňského léta. Právě on je jedním z těch, kteří by se zřejmě solidně obešli i bez TBBT.

Kaley Cuoco

Herečka s roztomilým kukučem Kaley Cuoco nemohla utíkat nabídkám ke hraní dlouho. Poprvé se objevila ve filmu už v sedmi letech, proslavil ji však až krátce žijící sitcom 8 jednoduchý pravidel (k randění s mojí teenage dcerou) z roku 2002. Dva roky před Teorií velkého třesku se objevila i v poslední řadě Čarodějek.

Simon Helberg

I když je to k neuvěření, Simon Helberg alias Wolowitz natočil svůj první trhák ve stejný rok jako Jim Parsons - šlo o mihnutí se v zapomenuté komedii Úspěšný Mumford. Mezi jeho největší zářezy patří štěk v dramatu Dobrou noc a hodně štěstí, Serious Manovi (to však už po TBBT) a řadě dalších seriálů.

Kunal Nayyar

Daleko hůře je na tom Rajův představitel Kunal Nayyar, který si před Big Bangem připsal pouhopouhé dvě (!) role - jednu v Námořní vyšetřovací službě, druhou v naprosto neznámém béčku S.C.I.E.N.C.E. Pro Kunala byl TBBT doslova spásný.

Melissa Rauch

Další bigbangovská květinka hrající Bernadette rovněž začínala v poměrně mladém věku. Nejprve jako stand-up komička v New Yorku, poté však přesedlala na filmovou dráhu. A šlo to s ní sakra rychle – stačil epizodní výskyt v americké verzi Kanclu a romantice Opilí láskou a promptně putovala do Teorie velkého třesku!

Mayim Bialik

Máloco však překoná počátky Mayim Bialik, která podobně jako Johnny začínala jako dětská herečka – tedy profesí, která často končí bulvárními zprávami o přijetí do léčebny na závislosti. Mayim se však i přes své první role včetně pěti řad jdoucího seriálu Kvítko, kde hrála hlavní roli, nakonec zaslouží dvojnásobné poplácání po ramenou. A to i z toho důvodu, že si na rozdíl od mnoha kolegů zvládla během hraní udělat doktorát z chemie!

Herectví je zkrátka nevybíravá profese. Přehlídka mládí našich harcovníků z TBBT skoro zavdává otázku, kolik dalších budoucích hvězd dnes můžete sledovat v epizodních roličkách Teorie velkého třesku či dalších seriálech. Nenechte si proto raději ujít ani jeden díl!

Premiérová 8. série Teorie velkého třesku běží od pondělí do čtvrtka ve 21.25 na Prima COOL. Tenhle týden už vás čeká finále!

(lol)

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný