19. srpna 2015 15:18

Čeští hráči terčem útoku hackerů! Stačí odpovědět na podezřelý mail a vyluxují vám účet

Budou hackeři vždy o krok napřed?

Epic Games, mimo jiné tvůrci herních pecek Unreal Tournamentu nebo Fortnite, se v uplynulých týdnech dočkali mediální pozornosti, o kterou rozhodně nestáli. A nemůže za to snad skutečnost, že by tentokráte měli šlápnout vedle a vydat jinou hru než kasovní trhák – kdepak, v tomhle ohledu bude na Epic Games ještě nějaký čas stoprocentní spolehnutí.

Možná jste však již v červenci tohoto roku zaznamenali, že neznámí hackeři vyloupili údaje o uživatelích internetového diskusního fóra webových stránek Epic Games, přičemž většina uživatelů rázem přišla o soukromí nejen co se týče svých nicků, ale i hesel, e-mailů a data narození. Bylo pak jen otázkou času, než se hackeři pokusí takové cenné údaje nečestně monetizovat... A právě to se nyní skutečně stalo.

Uživatelům fóra Epic Games, mezi které patří i stovky českých hráčů, začaly do jejich e-mailových stránek chodit zprávy tvářící se na první pohled jako oficiální e-mailová komunikace od Epic Games. Takové e-maily mají přitom vždy za účel získat touto podlou lstí od svých adresátů další důležité osobní údaje či z nich rovnou vymámit peněžní prostředky.

Nejde přitom o žádnou novinku, v počítačovém světě se podobné hackerské praktiky nazývají „phishing“ a na pozoru by před ním měl být každý uživatel internetu. Vzhledem k tomu, že obětí útoku na Epic Games byli i Češi, radíme vám, buďte opatrní a nikdy nikomu neotvír..., tedy nesdělujte své citlivé osobní či bankovní údaje přes e-mail. Pokud si dáte pozor, nemusíte se v podstatě bát. A my doufáme, že pozor si dají pro příště i chlapci a děvčata z Epic Games.

Ondřej NajmaneSuba.eu

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný