16. října 2017 18:02

Prison Break je zpátky! Zbrusu nová 5. série běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15 pod názvem Útěk z vězení: Vzkříšení

Specialista na útěky Michael Scofield (Wentworth Miller) vstal z mrtvých! Sedm let po své údajné smrti se objevuje pod cizím jménem za mřížemi v obávaném vězení v Jemenu. V zemi zuří krvavá válka a Michaelův bratr Lincoln (Dominic Purcell) i dřívější spoluvězeň C-Note (Rockmond Dunbar) riskují životy, aby ho zachránili. Bývalou Michaelovu manželku Saru (Sarah Wayne Callies), která se znovu vdala, mezitím zpátky v Americe ohrožují agenti tajné organizace Poseidon. Jak se

Hrdinové legendárního akčního seriálu jsou zpátky. Připravte se na dosud největší Útěk z vězení! Všechno začalo, když byl nevinný muž odsouzen k smrti. Jeho geniální bratr, o kterém neměl nikdo tušení, se nechal schválně zavřít za mříže, aby mu pomohl utéct. Vymyslel kvůli tomu složitě propracovaný plán a překonal řadu nečekaných překážek. Po letech strávených za mřížemi, na útěku a v boji proti konspiracím tajných organizací nakonec našli hrdinové svobodu. Bohužel Michael (Wentworth Miller) zemřel. Ale teď se vynořily zvláštní informace, že je ve skutečnosti naživu! Sedm let poté se objevil pod cizím jménem zavřený v nejobávanějším vězení v Jemenu. V zemi zuří krvavá válka a Michaelův bratr Lincoln (Dominic Purcell) i dřívější spoluvězeň C-Note (Rockmond Dunbar) riskují životy, aby ho zachránili. Zpátky do akce se vracejí také další bývalí trestanci z věznice Fox River – sympatický dobrák Sucre (Amaury Nolasco) a oblíbený psychopat T-Bag (Robert Knepper). Bývalou Michaelovu manželku Saru (Sarah Wayne Callies), která se znovu vdala, mezitím v Americe ohrožují agenti tajné organizace Poseidon. Jak se Michael dostal do vězení v Jemenu? Podaří se ho zachránit? A jak to, že je vůbec naživu?

Zajímavosti:

 • Původní seriál se vysílal na amerických obrazovkách v letech 2005 až 2009.
 • V hlavních rolích se vracejí hvězdy původního seriálu Wentworth Miller jako Michael Scofield, Dominic Purcell jako jeho bratr Lincoln, Sarah Wayne Callies jako Michaelova bývalá manželka Sara, Robert Knepper, Rockmond Dunbar a Amaury Nolasco jako bývalí spoluvězni T-Bag, C-Note a Sucre a Paul Adelstein jako nelítostný agent Tajné služby Paul Kellerman.
 • Nové epizody Útěku z vězení dostal znovu na starost tvůrce původního seriálu Paul Scheuring.
 • Jedna oblíbená postava a její představitel však v nových epizodách chybí: agent FBI Alexander Mahone, kterého si zahrál William Fichtner (Bez hranic, Temný rytíř, Armageddon). Tvůrce a producent seriálu Paul Scheuring se nechal slyšet, že i když má tohoto hrdinu i jeho představitele nesmírně rád, nedokáže přijít na to, jak by mohl dobře zapadnout do děje. Protože nechtěl do nových epizod nacpat všechny známé tváře za každou cenu, raději Mahoneho vynechal. Ale existuje určitá možnost, že pokud se Útěk z vězení dočká v budoucnu dalších nových dílů, Mahone se také vrátí.
 • Wentworth Miller a Dominic Purcell, kteří hrají v seriálu Útěk z vězení bratry, jsou v soukromí blízkými přáteli.
 • Wentworth Miller a Dominic Purcell se znovu sešli před kamerou už před natáčením nových epizod. Zahráli si společně v superhrdinských seriálech Flash a Legends of Tomorrow, kde dokonce občas trousí nenápadné narážky na Útěk z vězení.
 • Myšlenka natočit nové epizody Útěku z vězení se zrodila, když Dominic Purcell navrhl pokračování Wentworthu Millerovi během práce na seriálu Legends of Tomorrow.
 • Natáčelo se v marockých městech Rabat, Casablanca a Ouarzazate a v kanadském Vancouveru.
 • Dominic Purcell během natáčení v Maroku málem přišel o život, když mu na hlavu spadla železná tyč. Následkem byl zlomený nos a poranění hlavy. Musel být letecky přepraven z Marrákéše do nemocnice v Casablance, kde se naštěstí zotavil.
 • Hudbu k novému Útěku z vězení znovu složil Ramin Djawadi, který je autorem slavné původní znělky a také hudby k seriálům Hra o trůny, Westworld nebo k filmu Iron Man.
 • Americká televize Fox, která financovala nové díly Útěku z vězení, během posledních několika let znovu oživila i jiné úspěšné seriály jako Akta X, 24 hodin a Hrdinové. V současnosti se díky ní natáčí další nové epizody Akt X.
 • K oživení seriálu Útěk z vězení napomohl velký úspěch seriálu v zahraničí a také u streamovacích služeb, jako je Netflix.
 • Nové epizody přinášejí odpovědi na otázky, které se objevily v ději na samém závěru seriálu.
 • Seriál Útěk z vězení byl od začátku vysílání údajně zakázán nejméně v 13 různých věznicích – trestanci ho nemůžou sledovat zřejmě proto, aby nedostali nečekanou inspiraci.
 • Hlavní hrdina Michael Scofield má na těle složité tetování. Maskérům trvá zhruba čtyři a půl hodiny nanést ho na hercovo tělo v plné kráse.
 • Podobu tetování navrhl Tom Berg, který pracoval také na tetování hrdiny thrilleru Červený drak. Berg odhaduje, že pokud by bylo tetování skutečné, dokončit ho by trvalo asi 4 roky (200 hodin čistého času) a jeho cena by se pohybovala někde mezi úctyhodnými 15 a 20 tisíci amerických dolarů (zhruba 320 až 440 tisíc korun).
 • Většina z hlavních postav seriálu je pojmenovaná podle amerických prezidentů a politiků: Lincoln Burrows a Theodore „T-Bag“ Bagwell jsou pojmenovaní po prezidentech Abrahamu Lincolnovi a Theodoru Rooseveltovi. Michael Scofield a Benjamin Miles „C-Note“ Franklin jsou pojmenovaní po politicích Edwardu Scofieldovi a Benjaminu Franklinovi. Paul Kellerman je dokonce pojmenovaný po Royi Kellermanovi – skutečnému agentu Tajné služby, který byl v autě s prezidentem Johnem F. Kennedym ve chvíli, kdy na něj byl spáchán atentát a přišel o život.

Postavy:

Michael Scofield (Wentworth Miller) Geniální mladší bratr Lincolna Burrowse vidí svět kolem sebe jako skládanku z jednotlivých kousků, ve které do sebe všechno zapadá. Nechal se zavřít do vězení, aby pomohl bratrovi uniknout před trestem smrti. Odhalil tajné vládní spiknutí. A všichni si mysleli, že zemřel… Až dosud.

Wentworth Miller Britsko-americký herec, model a scenárista se narodil 2. června 1972 v Anglii. Proslavil se díky hlavní roli v seriálu Útěk z vězení, za kterou byl nominovaný na Zlatý glóbus. Objevil se v seriálu Flash a hraje v seriálu Legends of Tomorrow. Je autorem scénáře k mysterióznímu thrilleru Stoker. Je synem Afroameričana a bělošky. Když mu byly čtyři roky, přestěhoval se s rodinou do New Yorku. Vyrůstal ve čtvrti Brooklyn. Vystudoval princetonskou univerzitu. Je gay. Od dětství trpí depresí.

Lincoln Burrows (Dominic Purcell) Starší bratr Michaela Scofielda není tak geniální, zato je podstatně silnější. Umí se o sebe postarat, dokud se nestane obětí spiknutí. Byl křivě obviněn z vraždy a odsouzen k smrti. Pomáhal odhalit utajenou vládní konspiraci. Když se dozvídá, že Michael zřejmě žije, okamžitě mu vyrazí na pomoc.

Dominic Purcell Australsko-britský herec se narodil 17. února 1970 ve Velké Británii. Proslavil se rolí v seriálu Útěk z vězení. Objevil se v seriálu Flash a hraje v seriálu Legends of Tomorrow. Když mu byly dva roky, přestěhoval se s rodinou do Austrálie. Vyrůstal v Sydney. Během studií herectví se potkal s Hughem Jackmanem. Měl rakovinu kůže. Během natáčení seriálu Útěk z vězení v roce 2016 v Maroku málem přišel o život, když mu na hlavu spadla železná tyč. Je rozvedený a má čtyři děti.

Sara Tancredi-Scofield (Sarah Wayne Callies) Lékařka původně zaměstnaná ve věznici Fox River se zamilovala do Michaela a později se vzali. Během sedmi let, kdy si myslela, že je mrtvý, se znovu vdala. V minulosti se sama stala obětí spiknutí, které mělo za cíl vyvolat zdání, že je mrtvá. Je odvážná a spravedlivá. Má syna.

Sarah Wayne Callies Americká herečka se narodila 1. června 1977 v Illinois. Proslavila se rolemi v seriálech Útěk z vězení, Živí mrtví a Colony. Když jí byl jeden rok, přestěhovala se s rodinou na Havaj. Vyrůstala na Honolulu. Vystudovala herectví. Je vdaná a má dceru a syna, který je adoptovaný.

Benjamin Miles „C-Note“ Franklin (Rockmond Dunbar) Bývalý spoluvězeň Michaela a Lincolna ve Fox River má za sebou minulost v armádě. Sloužil v Kuvajtu. Stal se přítelem obou bratrů a zvlášť Michaelovi toho hodně dluží. Je schopný sehnat cokoliv a propašovat to kamkoliv. Má smysl pro spravedlnost.

Rockmond Dunbar Americký herec se narodil 11. ledna 1973 v Kalifornii. Objevil se v seriálech Útěk z vězení, Země 2, Zákon gangu a Mentalista. Podle analýzy DNA byli jeho předky členové afrického kmene Joruba. Když navštívil Nigérii, dostal jorubské jméno Omobowale, které v překladu znamená „Náš syn se vrátil domů“. Rozvedl se a je zasnoubený s herečkou Mayou Gilbertovou, se kterou má dceru a syna.

Theodore „T-Bag“ Bagwell (Robert Knepper) Bývalý spoluvězeň Michaela a Lincolna ve Fox River má poněkud psychopatické rysy. Původně nebyl na jejich straně. Přestože se mu podařilo uprchnout společně s bratry a nějakou dobu strávil na svobodě, znovu se vrátil za mříže. Je schopný všeho, a tím pádem také dokáže pomoci. Robert Knepper si zahrál T-Baga také v jedné epizodě seriálu Lovci lebek.

Robert Knepper Americký herec se narodil 8. července 1959 v Ohiu. Proslavil se rolemi v seriálech Útěk z vězení, Hrdinové a Twin Peaks. Herectví ho zaujalo už v útlém věku, protože jeho matka vystupovala v místním divadle. Vystudoval herectví na Severozápadní univerzitě v Illinois. Je rozvedený a podruhé ženatý. Má jednoho syna.

Fernando Sucre (Amaury Nolasco) Bývalý spoluvězeň Michaela a Lincolna ve Fox River je sympaťák s dobrým srdcem. Pochází z Portorika, ale vyrůstal v Chicagu. Když se dozvídá, že Michael může být naživu, chce za ním okamžitě vyrazit do Jemenu.

Amaury Nolasco Portorikánský herec se narodil 24. prosince 1970. Upozornil na sebe v seriálu Útěk z vězení a ve filmu Transformers. Kvůli herecké kariéře se přestěhoval do New Yorku. Dnes žije v kalifornském Los Angeles. Podpořil kampaň amerického prezidenta Barracka Obamy. Podporuje portorikánské charitativní organizace.

Paul Kellerman (Paul Adelstein) Bývalý agent tajné služby je zapleten do spiknutí namířeného nejen proti bratrům Michaelovi a Lincolnovi. Je fanatický a schopný toho nejhoršího. Pracuje na americkém Ministerstvu zahraničí.

Paul Adelstein Americký herec se narodil 29. dubna 1969 v Illinois. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Útěk z vězení, Private Practice, Skandál a Jak přežít rozvod. Narodil se do reformované židovské rodiny. Zpívá a hraje na kytaru ve skupině Doris, se kterou vydal několik alb. Kromě toho hraje na piano. Je rozvedený a má jednu dceru.

Útěk z vězení: Vzkříšení začíná na Prima COOL 30. října a uvidíte ho každé pondělí ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný