31. července 2017 16:35

Tohle je 7 nejzábavnějších dílů Top Gearu! Viděli jste je všechny?

To nejlepší z Top Gearu (1) - upoutávka

To nejlepší z Top Gearu je zpět.

V úterý ve 20.15 vám To nejlepší z Top Gearu opět připomene top scény ze série z roku 2014–15. Které momentky z celého seriálu však ponejvíce stojí za pamatování? Podtrhli jsme těchto 7 nezapomenutelných dílů.

07) Americký speciál

Asi nepřekvapí, že nejčastěji se v našem seznamu umístily speciály – a tím prvním od konce nemůže být jiný než ten americký, zejména díky tomu, že Top Gear zavítal i do exotičtějších zemí. Přesto: dát si výzvu na koupi auta za tisíc dolarů spojenou se závodem vstříc New Orleans, to je přímo generátor příběhu à la Top Gear.

06) Vlakový závod

4. díl 17. řady z roku 2011 přesunul Top Gear na koleje! Kluci totiž vytvořili hned několik speciálních "vlakových" souprav z aut a karavanů a vydali se s nimi na netradiční závod o to, čí vynález se rozpadne až jako poslední!

05) Vietnamský speciál

Už tušíte, co jsme mysleli těmi "exotičtějšími" místy speciálů? Ve 12. řadě Top Gear skončil na vysoké struně, když se naše trio úspěšně pokusilo zdolal Vietnam – za 12 dnů tím překonalo něco, o co se americká armáda snažila po celou dekádu, a pohled na to byl mnohem zábavnější!

04) Bolívijský speciál

Od nejsuššího místa na Zemi přes džungli až po Andy a Pacifik se pokouší Clarksonovi boys dostat v této legendární dobrodružárně z roku 2009. Krásná příroda a extrémní podmínky však byly zalité pořádnou porcí tradičního humoru.

03) Botswanský speciál

Jen málo míst na světě je stále tak asociované s ROMANTIKOU jako právě Afrika. A jenom málo míst v Africe je tak "afrických" jako právě Botswana. Když se podobné zasazení spojí s představením Olivera v o něco méně soutěživé náladě než obvykle, výsledek působí jako zábavný, upřímný doják.

02) Dvoudveřák za 1500 liber (vyjma Porsche)

Tradiční díl Top Gearu se stal synonymem naprosto absurdních (a náležitě komických) výzev! Jednou z nejvíce zapamatování hodných byla i tato z 2. dílu 6. řady z roku 2005, kdy si kluci dali za úkol levné analogy Porsche, které nejsou Porsche. Díl zaujal nejen touto premisou a upřímně dojemnou komedií, ale i pozoruhodně rozdílným výběrem dvoudveřáků.

01) Polární speciál

Leccos bychom po těch letech od Top Gearu již očekávali – ale když Clarksonovi hoši v roce 2007 na diváky vyčarovali autentické hraní si na Amundsena, nezbývalo přes vysoká očekávání složit klobouk z hlavy dolů! Polární speciál z 9. řady má nejen fascinující informace co do automobilů v extrémních podmínkách, ale i geniálně šlapající komedii a upřímně dechberoucí kameru!

To nejlepší z Top Gearu (1) začíná v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný