27. října 2013 01:20

Nejsledovanější díly Teorie velkého třesku

Překvapte se zjištěním, které epizody zabodovaly nejvíce.

Prima Cool momentálně znovu vysílá Teorii velkého třesku pěkně od první řady, což je ideální čas na to zavzpomínat se slzou v oku na dosavadní nejlepší epizody tohohle seriálu.

Jenže – jak takové díly vybrat? Hlasováním fanoušků? Či snad přehlídkou cen kritiky?

Možná pomůže řeč čísel. Podívali jsme se na to, jaké díly TBBT se při původním vysílání za velkou louží dočkaly největší sledovanosti

Teorie velkého třesku pondělí - čtvrtek ve 21.20(v týdnu, kdy je Liga mistrů, jen pondělí a čtvrtek)

1. řada Knedlíčkový paradox (The Dumpling Paradox)Vedle pilotní (první) epizody paradoxně nejsledovanější díl v první řadě TBBT nepřinesl nijak coolervoucí zápletku – jenom důraz na ty prvky, které u seriálu milujeme. V díle do města přijede Christy, promiskuitní kamarádka od Penny, a okamžitě se stane objektem Howardových tužeb. Jeho ataky zároveň znamenají, že Wolowitz není přítomen běžným chlapeckým radostem, což vykolejí především Sheldona a plánovanou noc strávenou hraním Halo.

2. řada Mateřská kapacita (The Maternal Capacitance)Za půlkou druhé řady pak číhal i zdejší nejoblíbenější kůň. Díl, v němž dorazí Leonardova matka a svou psychoanalýzou přivede na pokraj sebevraždy leckoho, nejvíce však samotnou Penny. Toho se hnedle chopí Leonard, epka tak především rozvíjí jejich společný vztah-nevztah. Všichni se smějeme, ale zažít totéž by chtěl asi málokdo...

3. řada Porcování miláška (The Precious Fragmentation)Ve slabší třetí řadě zaujala masy diváků sázka na jistotu – reference na jiné slavné dílo, konkrétně prsten z Pána prstenů. Poté, co jej kluci pořídí jako filmovou rekvizitu z Jacksonova filmu, rozohní se mezi nimi regulérní bratrovražedné války.

Každého diváka však beztak nejspíše nejvíc potěšil pohled na Sheldona namaskovaného za Gluma. Trápení jeho maličkosti totiž v TBBT nikdy nevyjde z módu!

4. řada Nedostatečnost omluvy (The Apology Insufficiency)Wolowitz má šanci dostat se k práci na výzvědné družici, předtím však musí projít bezpečnostní prověrkou, kterou shodou okolností vede sličná agentka FBI. To znamená sérii rozhovoru mezi ní a Wolowitzovými kamarády, naší partičkou. Někdo z kluků před agentkou zmatkuje, jiný se ji snaží sbalit. Díl navíc ukáže i sympatickou dávku kontinuity, Wolowitzovy šance na nový projekt totiž zhatí Sheldon, když prokecne dávné zničení marťanského roveru. Tedy – své v oblibě udělalo asi i obsazení Elizy Dushku alias Faith z Buffy do role agentky FBI...

5. řada Následky hypotetické katastrofy (The Friendship Contraction)Je to zvláštní, ale ani top epizoda z 5. řady neoplývá kdovíjakými šoky. V Následcích hypotetické katastrofy totiž dojde na hypotetický rozpad přátelství Sheldona a Leonarda poté, co věčně-otravný Sheldon vyžaduje po Leonardovi další absurdní bod z jejich Dohody spolubydlících. Vše nakonec dobře dopadne a Leonard navíc Penny ukáže svůj, uh, světelný meč... Každopádně by se v řadě daly najít i jiné, zajímavější díly.

Teorie velkého třesku 5 – Následky hypotetické katastrofy (The Friendship Contraction). Foto: beyondhollywood.com

6. řada Expedice do Bakersfieldu (The Bakersfield Expedition)Po veškerém zamyšleném mnutí si brady je tu na konec díl, jehož olbřímí sledovanost naopak nepřekvapí vůbec, totiž Expedice do Bakersfieldu.V ní kluci v kostýmech ze seriálu Star Trek uvíznou uprostřed pouště poté, co jim je ukradeno auto. Díl je přehlídkou klasických roztodivností, konfliktů s "normálními lidmi" a Wolowitz je v něm navíc převlečen za Borga. Prostě příklad dokonalosti.

Tak co, jste překvapeni, rozhořčeni či naopak znuděni? Přáli byste větší pozornost jiným dílům?

(lol)

Ondra Těšínský

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný